5 Soruda Diş Beyazlatma Tedavisi

5 adımda diş beyazlatma

Diş beyazlatma tedavisi günümüzde en çok merak edilen diş tedavilerinin başında gelmektedir. Genelde herkes dişlerin nasıl beyazlayacağını ve dişlerin daha beyaz olup olamayacağını merak eder. O yüzden de internette birçok kez bu konular üzerine araştırmalar yaparlar. İmplant Sanatı olarak biz de bu sorulara kayıtsız kalmadık ve sizler için 5 soruda diş beyazlatma konusunu yazdık.

Başlıyoruz…

1- Dişlerde renklenmeler neden olmaktadır?

Diş renklenlelerinin aslında tek bir nedeni yoktur. Ancak en önemli sebebi alışkanlıklarımızdır. Yediklerimiz ve içtiklerimiz diş dokusunun içinde biriktikçe dişlerimiz beyaz renklerini kaybetmeye başlar. Örnek verecek olursak; çay, kahve, nikotin gibi ürünlerin tüketimi ülkemizde oldukça yoğundur. Bunlardan dolayı da dişlerimiz de renklenmeler olmaktadır. Ancak bu saydıklarımız dışında da birçok etken dişlerde renklenmeye neden olmaktadır.

Bunlara;

– Dişe gelen darbe. Zamanla dişin renginin değişmesine neden olur.
– Kalitesiz dolgu maddeleri. Özellikle İmplant Sanatı olarak her üründe kaliteye önem vermekteyiz.
– Bazı hastalıklar.
– Aşırı flor alımı
– Bazı antibiyotikler.
– Diş minesinin zarar gördüğü durumlar örnek verilebilir

2- Dişlerimiz daha beyaz olabilir mi?

Aslında bu sorunun cevabı direct evettir. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte birçok diş beyazlatma yöntemi kullanılarak dişlerin beyazlatılması mümkündür. Ancak yine de diş beyazlatma tedavisine başlamadan önce İmplant Sanatı’nın uzman hekimlerine danışmanızı tavsiye ederiz. Neden diye soracak olursanız, öncelikle dişinizin renginin değişmesine ne sebep oluyorsa önce onun bulunması gerekmektedir.

3- Diş beyazlatma tedavisi nasıl yapılır?

Diş beyazlatma tedavisi, dişinizin renklenmesinin şiddetine göre İmplant Sanatı’nın uzman hekimleri tarafından size anlatılacaktır. Fakat sıralama olarak;

– Kontrol
– Teşhis
– Tedavi

Şeklinde olmaktadır.

4- Her renk diş beyazlar mı?

Temel de bu soruya verilecek cevap evettir. Dişin mine dediğimiz kısmı zarar görmüş veya kısmen/tamamen yoksa, diş minesinin mineral yapısı çok değişmiş ise, renklenme türü metalik renklenme ise, diş beyazlatma uygulaması yapılmaması gerekir. Bu anlatılanlar, dişhekiminizin bakınca anlayabileceği durumlardır.

5- Diş beyazlatma tedavisinde diş nasıl beyazlıyor?

Dişin içine giren ve rengini değiştiren tüm atıklar aslında organic dediğimiz bileşenlerdir. İşte diş beyazlatma tedavisinde bu atıklar hidrojen peroksit olan solüsyon ile parçalanarak, dişin içinde oksijen yardımı ile dışarı çıkarılır. Ancak bunu her hidrojen peroksit başaramaz. Burada dikat edilecek noktalar; hidrojen peroksitin belli konsantrasyonda olması, taze olması ve belli sürelerde uygulanmasıdır.

Kısacası diş beyazlatma tedavisi olumlu sonuç veren başarılı bir yöntemdir. Eğer bu konuda aklınıza takılan başka sorular varsa, İmplant Sanatı’nın uzman hekimlerine danışabilir ve tedavi için izlenecek yol haritasını detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Unutmayın! Güzel bir gülüş için önce diş sağlığı…

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?