Arnavutköy Zigoma İmplant

arnavutköy zirkon

Diş sağlığı söz konusu olduğunda gelişen teknoloji ve ilerlemeler ışığında diş rahatsızlıklarına da çözümler aynı hızda artmaktadır. Diş sağlığına önem veren her insan gelişmeleri ve yeni tedavi tekniklerini takip etmek zorundadır. Çok sayıda tedavi yöntemi olan diş rahatsızlıkları günümüzde özel klinikler, hastaneler ve birçok muayene ortamında rahatlıkla gerçekleşmektedir. Arnavutköy Zigoma İmplant tedavisi de bunlardan biridir. Öncelikle zigoma implant tanımını açıklayıp nasıl ve kimlerde uygulanabileceğine değinilmelidir.

Zigoma İmplant Nedir, Kimlere Uygulanır?

Zigoma implant; bir diğer adıyla elmacık kemiği implantı olarak adlandırılmaktadır. Üst çene kemiği yapısı tamamen bozulmuş yani bir bakıma üst çene kemiğine sahip olmayan hastalarda bu implant işlemine başvurulmaktadır. Bu doğrultuda hastalar için oldukça önemli bir tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır. Elmacık kemiği, implant yapım aşamasını karşılayacak sağlamlıkta bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bu yöntem genellikle tercih edilmektedir. Bu tedavi yaklaşık olarak 4,5-5 cm özel olarak hazırlanmış implantlar sayesinde uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemi uygulanarak hastalar sabit dişlere kavuşabilmektedir. Zigoma implant yöntemi; maksillektomi, çene tümörü ya da bir kaza sonrasında üst çene kaybı yaşayan hastalarda uygulanmaktadır. Zigoma implant tedavisi sayesinde hem daha hızlı hem de daha başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Zigoma İmplant Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

İmplant tedavilerinde güvenilir ve uzman kişiler oldukça önemlidir. Tedavi sürecini başarı ile atlatmak hastaların önceliğidir. Herhangi bir tedavide bile artıları eksileri önceden belirlenmelidir. Arnavutköy Zigoma İmplant tedavisinin de hastalara sağladığı avantajları tedavinin başında belirlemek karar aşamasında olumlu etki yaratır. Bu, üst çene kemiği erimesine maruz kalmış hastalarda uygulanabilen bir yöntem olması en önemli avantajdır. Bir başka avantajı ise, kanser rahatsızlığı geçirmiş hastalarda da güvenilir olmasıdır. Kurumumuzdan implant hizmeti alabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?