Arnavutköy Zirkonyum Kaplama

arnavutköy zirkon

Arnavutköy Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum diş kaplamaları, yüksek fiyatlarına rağmen çok fazla tercih edilir. Verdiği doğal diş görünümü sayesinde, her geçen gün çok popüler bir tedavi haline gelir. Üstün özelliklerinden dolayı, diğer diş kaplama türlerinden daha fazla tercih edilir. Zirkonyum diş, doğal dişlere benzeyecek derecede şeffaf yapıya sahiptirler. Kaplama esnasında daha az diş aşındırması yaşanır. Diş eti ve vücut dokuları biyolojik açıdan daha uyumludur. Hassas bir çalışma gerekir. Diş eti ile tam olarak uyum sağlar. Aşınma ya da kırılmalara karşı çok dayanıklıdır. Estetik özellikleri açısından çok avantajlıdırlar. İlk yapılmaya başladığı yıllardan beri ön diş kaplamalarında başarılı sonuçlar verir.

Zirkonyum Diş Renkleri

Dünya genelinde Vita Skalası adı verilen renk skalası üzerinden diş rengi seçimleri yapılabilir. Bu skala üzerinde a,b,c,d gibi farklı renk tonları bulunur. Doğal renkler, çay ve kahve kullanımından dolayı zamanla değişikliklere uğrayabilir. Dişlerinin rengini etkileyen diğer sebep ise, ilerleyen yaştır. İnsanlar yaşlandıkları zaman kimyasal olarak dişleri renk değiştirir. Arnavutköy Zirkonyum kaplama renkleri, dolgu yapılan diş renkleriyle aynı tonlara göre belirlenir. Bu yöntem sayesinde uygulamayı yaptırılan kişiler bile kendi dişleriyle sonradan yapılan dişi fark edemezler. Diş renkleri seçilmeden önce, dişler üzerinden bulunan kirlerin yok edilmesi gerekir. İşleme diş taşları ve diş yüzeyleri temizlenerek başlanmalıdır. Son aşamada ortaya çıkan diş rengine göre renk seçimi yapılmalı ve uygulamaya bu renk üzerinden devam edilmelidir.

Zirkonyum Diş Yapımı

Son zamanlarda diş kaplama ve de implant tedavilerinin birçoğunda zirkonyum diş uygulamalarıyla karşılaşmak mümkündür. Metal diş kaplamaya alternatif olarak geliştirilen bu yöntemin kullanımı, son yıllarda giderek artmaya devam eder. Diş rengine benzer özellikteki dişler hazırlanır ve ışık geçirgenliği gibi özellikleri içerisinde barındırır. Doğal görünüme en yakın görünümü elde etmek için kesinlikle başvurulması gereken bir yöntemdir. Zirkonyum yapılacak olan dişten, çok az miktarda diş dokusu kesilmeli ve tedavi bu şekilde ilerlemelidir. Metal alt yapılı porselenlere karşı alerjisi olan kişilerin zirkonyum kullanması daha kolay ve zararsızdır.

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü

Geleneksel metal üstü porselenlere nazaran daha kullanışlı olan Arnavutköy zirkonyum yöntemi, diş kaplama ömrünün artmasına sebep olur. Zirkonyum dişlerin zarar görmemesi için kullanan kişilerin ağız bakımına çok dikkat etmesi gerekir. Aksi takdirde uğraşılan işlem boşa gidebilir. İyi bakılmış zirkonyum 10 ve 15 yıl gibi sürelerle kullanılabilir. Oluşabilecek ufak problemlere önceden müdahale edilebilmesi için, düzenli olarak doktor kontrollerine gidilmesi gerekir. Zirkonyum diş kaplama ömrünün uzun tutulabilmesi açısında dişler, günde 2 kere olacak şekilde fırçalanmalıdır. Süper floss ve diş ipi gibi ağız bakım ürünleri dikkatli ve düzenli olarak kullanılmalıdır. Diş fırçalama ve diş ipi gibi uygulamalarla birlikte gargara da yapılması gerekir. Bu sayede dişte arta kalan yemekler giderilebilir. Çok sert olan besinlerin dikkatli bir şekilde tüketilmesi gerekir. Kabuklu yiyecekler özellikle dikkat edileceklerdendir.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum fiyatları, hammadde ya da üretim farklılıklarına göre değişiklikler gösterebilir. Bu uygulamanın fiyatını etkileyen bir başka durum da yaptıracağınız yerdir. Zirkonyumun kalitesi bölgeden bölgeye göre değişiklik gösterebildiği için bu aşamada fiyat değişikliği görülmesi normaldir. Basit bir tasarımdan oluşan bu uygulama, diş hekimliği sektöründeki en doğal ve gerçeğe yakın uygulama olarak yer tutar. Özellikle dişlerine kaplama yaptırma konusunda kararsız olan kişilerin kayıtsız başvurabileceği bir yöntemdir. Çıkma ya da kayma riski olmaması sebebiyle, yıllarca kullanılması sağlar. Sağlamış olduğu kalite nedeniyle son derece uygun fiyatlarla yapılır.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?