Ataşehir Lamina Kaplama

Ataşehir Lamina Kaplama

Lamina kaplama, dişlerin kesilmeden ya da boyutlarında her hangi bir küçülme ya da kısalma olmadan sadece diş ön yüzlerinin inceltilmesi ile yapılan ve sağlam diş dokusunun en az kaybedildiği porselen diş kaplama yöntemdir. Çay veya sigara gibi nedenlerle aşırı şekilde sararan dişlerinizi, Ataşehir lamina kaplama kliniğimize müracaat ederek, lamina kaplatabilir ve daha güzel ve estetik görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Yapılan porselen lamina kaplama sayesinde dişleriniz artık saramayacak ve daha güzel daha beyaz gülüşlere sahip olacaksınız. Dişlerinizin ön yüzünü çok hafifi şekilde aşındırarak, çok ince ve kırılgan şekilde hazırlanan lamine porseleni dişinizin ön kısmına kuvvetli medikal yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz.

Lamina Kaplama Nedir Uygulama Alanları?

Ataşehir Lamina Kaplama
Lamina Kaplama Uygulaması

Dişin sadece dış yüzeyine hafif şekilde aşındırarak yapıştırılan çok ince tabaka halinde hazırlanarak yapılan kaplama porselendir. Diğer diş tedavi yöntemlere göre alt yapısı fazla olmadığından, çok kısa sürede yapılabilmektedir. Ataşehir lamina kaplama kliniğimize gelen hastamızın ölçülerinin alınması ve hastamızın isteğine göre lamina porselen kaplamaları hazırlıyoruz. Lamina kaplama yapılacak dişler aşındırma işlemi sonrasında, dişlerin ağrı sızı veya aşındırılan yerlerin bozulmaması için orijinal ölçü yapılıncaya kadar, zarar görmemesini sağlamak için geçici lamineleri hazırlanması ve takılması işlemini gerçekleştiriyoruz. Yapılan lamine kaplamanın uzun süre kullanımını sağlamak için gerekli bakımların zamanında yapılması ve en az altı ayda bir kontrole gelinmesi gerekir.

Lamina Kaplama Avantajları Dezavantajları ve Bakımı

Lamina kaplamanın diğer diş yapımlarına göre en büyük avantajı kısa sürede yapılabilmesidir. Lamina porselen yüzey, diş taşı, sigara, kahve lekeleri gibi diş renginin değişimine neden olan çay sigara gibi maddelerin, etkilerini en aza indirir. Ancak bakımlarının zamanında yapılması gerekir. Bakımlarının gerektiği gibi ve zamanında yapılmaması, dişlerin kısa sürede deforme olmasına neden olur ve uzun süre kullanım sağlanamaz. Lamine porselen diş kaplamasının dezavantajları ise estetik bir uygulama olması nedeniyle uygulamayı yapacak olan hekimin, teknik ve sanatsal yönünün iyi olmasına dikkat etmek gerekir. Kurumumuz, Ataşehir lamina uygulaması tüm lamina diş kaplaması yaptırmak isteyen hastalarımıza, bu hizmeti laiki ile sunmaktadır.

Lamina Uygulaması Yaptırma Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Lamina kaplama yaptırmak için ilk yapmanız gereken iyi bir araştırma olacaktır. Çünkü piyasada merdiven altı diye adlandırdığımız birçok diş kaplamacı bulunmaktadır. Bu merdiven altı kurumlar, hijyenik olmayan ve kalitesiz malzemeler kullanarak, bu işlemleri yapmaya çalışmaktadırlar. Bu da hastaların dişlerini yaptırmaktan öte zarar görmelerine neden olmaktadır. Lamina kaplama, yapacak kurumların ruhsatlı ve sağlık bakanlığı onaylı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kurumumuz en kaliteli malzemeler ve diplomalı hekimleri ile bu hizmeti sunmaktadır. Kurumumuzun Lamina fiyatları piyasada bu işlemeleri yapan kurumlara göre gayet ekonomiktir. Bizden bu hizmeti almak için kliniğimize gelmeniz veya telefonla bilgi almanız, yeterli olacaktır.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?