Avcılar İmplant Tedavisi

avcılar implant tedavisi

Şişli bölgesinde uzman hekimlerimiz tarafından kurulan kliniğimizle hastalarımıza kaliteli hizmet vermekteyiz. İmplant Sanatı olarak Avcılar implant uygulaması özel planlamalar yapılarak süreci olumlu şekilde sonuçlandırmak için çalışıyoruz. Size özel tedavi yöntemlerimiz ile yüzünüzdeki gülümsemeyi çevrenize yansıtarak memnuniyetinizi belirtmeniz ilkelerimizin başında gelmektedir. Gerek kendi alanlarında uzmanlaşmış hekimlerimiz gerekse güler yüzlü tüm çalışan ekibimiz sayesinde sizlere güvenilir ve kaliteli hizmet sunuyoruz.

1960’ların ortasından beri eksik olan dişlerin yerini doldurmak amacıyla diş implantları kullanılmaya başlandı. Son dönemlerde implant kullanımları daha yaygın hale geldi. Tek eksik dişleri değiştiren kuronları, daha geniş eksik diş aralığını geri getiren köprüleri ve hatta takma dişleri desteklemek için kullanılabilirler.. İmplantlar vücut dokularıyla uyumlu olduğu bilinen ve iyileşme sırasında bitişik kemikle bağlanabilen bir metal olan titanyumdan üretilir. Diş implantlarının, kayıp dişleri doğal görünümlü sonuçlarla değiştirmenin güvenli ve rahat bir yolu olduğunu göstermek için, çalışmalardan ve klinik deneyimlerden elde edilen çok sayıda kanıt bulunmaktadır. Avcılar İmplant, fonksiyonel ve estetik çözümler sunar.

Avcılar İmplant Tedavisi

Avcılar İmplant uygulaması kaybedilen organ ve dokuların yerine yerleştirilen canlı doku ile uyumlu yapay organ ve dokulardır. İmplantlar tıp alanında kullanılan titanyum maddesinden üretilir. Bu sayede de kemik yapısı ile uyum gösterir ve alerjik reaksiyonlara yol açmaz. Hastanın doğal dişi gibi görünür ve aynı işlevleri gösterir. Çekilen ya da kaybedilen dişlerin sebep olduğu boşluklar, çene kemiğinin erimesine yol açar. Avcılar implant tedavisi ile kaybedilen dişlerin sebep olduğu boşluklar doldurulur ve çene kemiği erimesi engellenir.

İmplant Tedavi Süreci Nasıl Olur?

Öncelik olarak uzman hekimlerimiz hastayı analiz eder. Hastanın çene, kemik yapısını inceler. Ardından hastanın Avcılar implant tedavisine uygun olup olmadığına kadar verir. Daha sonra ise implant yerleştirme aşamasına başlanır. İmplant diş etinin altına yerleştirilir ve implant, çene kemiğinin kaynaşması için bir süre beklenir. Ardından implantın üzerine bir iyileşme kapakçığı yerleştirilir. İyileşmeden sonra gerekli provalar yapılır. Ardından implant takılır.

Avcılar İmplant Fiyatı ve Fiyatları Etkileyen Faktörler Nelerdir?

  • İmplant’ın kaç adet yapılacağı,
  • Hekim tecrübesi,
  • İmplantın yapılması için kullanılan marka,
  • Hastanın ağız ve diş yapısı,
  • Çene kemiğinin yeterli olup olmayacağı gibi birçok faktör implant fiyatını etkilemektedir.

İmplant Fiyatı Ne Kadar?

Klinik içerisinde kullanılan teknolojiden malzemeye kadar birçok durum sağlığınızı etkilemektedir. Diğer diş tedavilerine göre farklılık gösteren implant tedavileri ömürlük kullanımlıdır. Çene kemiğini inceleyen uzman hekimler fiyatlandırmayı belirlerken her işlemi hesaplamak durumundadır. Örneğin çene kemiği çok güçlü olmayan bir kişi için greft uygulamasının da yapılması gerekiyor. Bu durum Avcılar implant uygulaması için ek bir fiyatlandırma demektir.

Tedavi Sonrası Dental İmplantlara Nasıl Bakılmalı?

Avcılar implant tedavisi sonrasından ağız hijyenine ve bakımına dikkat edilmesi önemlidir. Diş fırçalamanın yanı sıra özel diş ipleri, ara yüz fırçaları ve ağız duşları kullanılarak implantı uygulanan bölgenin temizliğine dikkat edilmelidir.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?