Avcılar Zigoma İmplant

Avcılar Zigoma İmplant Nedir?

Zigoma implantlar diğer normal implantlara benzer bir uygulamadır. Bu işlem genel anestezi altında yapılır ancak bazen lokal anestezi ile de uygulanabilir. Zigoma implant elmacık kemiğinin yapısal anlamda kalitesi ne kadar yüksekse başarı oranı da aynı oranda yükselir. Normal implantlara göre biraz daha zor bir uygulamadır. Bu uygulamanın en büyük avantajı üst çene kemiği olmayanlara bu işlemin yapılabilmesidir. Avcılar Zigoma İmplant bünyesindeki hekimlerce bu işlem en doğru şekilde uygulanır.

Zigoma İmplantlar Kimlere Uygulanabilir?

Kemik erimesi problemi ile karşı karşıya olanlar yeniden kemik oluşturmaya gereksinim olmadan bu teknik uygulanır, kaza ya da kanser gibi hastalıklar sonrasında çenesi çıkartılmış hastalara da güvenle yapılabilir. Zigoma implantı üst çene kemiğinde implant yapılamayacak kemik erime problemi ile karşı karşıya kalmış hastalara uygulanır. Bu noktada elmacık kemikleri yeterli sağlamlıkta ve kalınlıkta olmalıdır. Böylelikle sabit dişler yapılabilmektedir. Bunların dışında sağlıklı olan her bireye de bu teknik uygulanabilir. Avcılar Zigoma İmplant hekimleri bu işlemi en profesyonel tekniklerle uygularlar.

Zigoma implantlar sayesinde hastada yaşam kalitesi yükselecektir. Normal fonksiyonlara sahip bir diş yapısına sahip olunacaktır. Bu işlem tecrübeli cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Bu işlem özel teknikler kapsamında uygulanır. Ve hastalarda da yüksek başarı oranı kazanılır. Zigoma implant tedavisi süresi içerisinde hastalara protez çene hazırlanır ve sonrasında tekniğin uygulanması için genel anestezi altında işlem yapılır.

İşlem Sonrasında Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler

Zigoma implant işlemi sonrasında ilaç kullanımına ve sıcak soğuk yeme durumlarının kontrol altında tutulması gerekir. Sert besinler yenmemelidir. Mutlaka yumuşak besinler tüketilmelidir. Bu durumda implantların yükü azaltılmış olur. Normal besin tüketimi 3 ay sonra doktor tarafından  duruma göre izin verilebilir.

Zigoma İmplant Tekniği elmacık kemiklerine doğru oyuklar açılır ve implant vidaları yerleştirilir. İmplant vidalarının yerleştirilmesinden sonra geçici diş protezi takılır ve böylelikle implantlar için iyileşme süreci başlatılmış olunur. 3 aylık bir süre sonunda asıl diş protezleri implantlara yerleştirilir. Avcılar Zigoma İmplant kapsamında en iyi hizmet alınır.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?