Avcılar Zirkonyum Kaplama

avcılar implant tedavisi

Avcılar Zirkonyum Kaplama

Diş estetiği ve diş tedavisi denildiğinde yıllar önce sadece porselen kaplamalar akla geliyordu.  Fakat porselen kaplamlar ışığı geçirmeyen alt yapısı ile pek kaliteli değillerdir. Başka bir alternatifi olmadığından dolayı tercih edilmek zorunda kaldığı da bir gerçekti   tam seramik kaplamalar da çabuk kırıldıklarından dolayı porselen kaplamalar tercih ediliyor.  Sadece bir dişinde sorun olan kişiler bile tek dişe kaplama yaptıramadığı için neredeyse dişini tamamına ya da belli diş guruplarına diş kaplama yaptırmak zorunda kalıyordu. Tek diş için yapılan diş kaplamalar kırılma, çatlama ya da kaplamaların çabuk çıkması gibi sorunlara neden olduğu için seramik diş kaplama uygulamalarını yaygınlaşmasının engellemiştir.

Diş Sorunlarına Nasıl Çözüm Buldu?

Diş sektöründe daha sonralarında zirkonyum maddesi denilen özel bir maddeden diş kaplama yöntemi geliştirildi. Zirkonyum malzemesi sağlam ve dayanıklı olması nedeni ile diş sektöründe tutunmaya ve yaygınlaşmaya başlandı. Üstelik tek dişe bile yapılabilmesi özelliği sayesinde herkes Avcılar zirkonyum kaplama uygulamalarından yararlanmaya başladılar. Günümüzde diş kaplama denildiğinde oldukça popüler olan zirkonyum kaplamalar doğal diş görünüme sahip olup, güzel gülüşler sağlamaktadır.

Zirkonyum Diş Uygulaması Ne Anlama Geliyor?

Avcılar zirkonyum uygulaması doğal diş görünümü sağlayan beyaz rengi, ışığı geçirgenliğinden ve dayanıklı bir yapıya sahip olması gibi pek çok özelliğine sahip olup, diş tedavilerinde ve diş estetiğinde kullanılan bir kaplama çeşididir.  Metal destekli kaplamalardan sonra çığır açan ve hızla gelişen zirkonyum kaplama 20 yaşından sonra her yaşa gurubu için uygundur.

Zirkonyum ile Gülüş Tasarımı

Avcılar zirkonyum kaplama sadece diş sorunlarını çözüme kavuşturmak için değil, aynı zamanda gülüş tasarımında da önemli bir tercih oluyor.  Dişinizden alınan ölçüler ile hazırlanan doğal diş görünümlü zirkonyumlar çevrenize güzel gülüşler gülmenizi sağlayacaktır.

Neden Zirkonyum Kaplama

Avcılar zirkonyum kaplama tercih etmenizi sağlayan bir değil, birden fazla neden bulunmaktadır. Bu nedenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Metale alerjiniz varsa zirkonyum kaplamalar bu konuda tercih edebileceğinizi ilk seçenek olmalıdır.
  • Öte yandan doğal diş isteyenlere bunu sağlamasa da görünüm açısından doğal diş görünüm sağlamaktadır.
  • Diş etleri ve diş yapısı ile uyum sağlar

Doğal diş görünüm sağladığından dolayı özellikle tek diş kaplamalarında zirkonyum kaplamalar daha uygun seçenek olmaktadır. Biyolojik olarak daha uyumludur. Sıcak ve soğuğa karşı dayanıklıdır.

Zirkonyum Kaplamanın Dezavantajı Nedir?

Zirkonyum kaplamanın dez-avantajı sadece fiyatlarını pahalı olmasıdır. Avcılar zirkonyum fiyat biraz yüksek alınan sonuçlar son derece muazzamdır. Bunun dışında çok uzun diş boşluklarınızı varsa, metal üstü porselenlere daha nazaran kırılgan bir yapıya sahiptir.  Ancak bu durum her dişlerde geçerli değildir. Zirkonyum kaplama fiyatlarını karşılayacak bütçeniz varsa, seçiminizi kesinlikle bu yönde yapmanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır. Bu konuda uzman doktorlardan bilgi alabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?