Bağcılar Lamina Kaplama

Bağcılar Lamina Kaplama

Eskiden diş üzerine yapılan uygulamalar oldukça sıkıntılı olmaktaydı. Fakat son zamanlarda geliştirilen teknoloji ile hem diş estetiği hem de diş tedavilerinde çok güzel ve kullanışlı pratik yöntemleri uygulanmaya başlanmıştır. Lamina diş kaplama da bunlardan bir tanesidir. Lamina dişte dişe ince porselen bir yaprakçık uygulanmaktadır. Uygulanan bu ince porselen yaprakçık ile Işık geçirgenliği en yüksek seviyede sağlandığı için doğal diş yapısına uygun dişler yapılmış olmaktadır. Bu ince yaprakçıkların yapıştırılabilmesi için dişin üzeri hafiften törpülenmektedir. Böylelikle diş aşındırması çok az olduğu için de lamina diş yaptırmayı birçok insan tercih edilmektedir. Lamina fiyatları da çok yüksek maliyet içermediği için birçok kişinin tercihi olmaktadır.

Lamina Diş Hangi Durumda Tercih Edilir?

Bağcılar Lamina Kaplama
Lamina Kaplama Uygulaması

Dişlerinin formundan ve duruşundan rahatsız olan kimseler lamina diş yaptırma konusunda en çok başvurulan kesimde Yer alırlar. Son dönemlerde oldukça popüler olan gülüş tasarımı içinde lamina diş kullanımı tercih edilmektedir.  Dişleri arasında ayrık bulunan ve kırık dişleri olan kimselerde lamina kaplama uygulamasını sık sık tercih etmektedir. Bazı kimselerde dişlerde aşınma veya kırık gibi durumlar oluşabilmektedir. Bu durumlarda da lamina diş tercih edilen en önemli yöntemler arasındadır. Bazı insanların doğuştan gelen diş yapısında bozukluklar mevcuttur. Bu durumlarda da yine bu uygulama tercih edilir. Ayrıca çapraşık ve eğri dişlerde de lamina diş kullanımı yaygındır. Sigara tüketimi gibi kötü alışkanlıklar sebebiyle dişlerde oluşan bazı lekelenmelere karşıda lamina diş uygulaması tercih edilen yöntemler arasındadır. Bağcılar Lamine kaplama diş kliniğinden uzman yardım ile tüm işlemleri yaptırabilirsiniz.

Lamina Kaplama Diş Avantajları

Lamina kaplama kullanım kolaylığının yanı sıra pek çok farklı avantajı da vardır. Özellikle Pürüzsüz ve porselen yüzeye sahip olmasının diş taşı ve kötü alışkanlıklardan gelen renk değişiklikleri, kahve veya çay lekeleri gibi durumların oluşmasını en az seviyeye indirilmektedir Lamina Dişteki porselen dişe yapıştırılması sırasında kullanılan yapıştırıcılar oldukça kuvvetlidir. Bu sebeple yapıların dıştan kolaylıkla düşmesi söz konusu değildir. Lamine diş uygulanan kimseler ömrünün ne kadar olduğu konusunu merak etmektedirler. Diş kullanan kimselerin ağız bakımına di4kkat ettikleri sürece ve tırnak gibi sert şeyleri ısırma gibi kötü alışkanlıklardan uzakta oldukları sürece oldukça uzun yıllar bu dişi kullanabilmeleri mümkündür.

Lamina Kaplama Dezavantajı

Peki, bu kadar yaygın kullanılan ve pek çok avantajı olan lamina kaplamanın dezavantajı var mıdır? Kullanım alanı genellikle estetik görünüm üzerine olduğu için bazı durumlarda lamina diş tercih edilmemektedir. Örneğin eksik diş veya birden fazla dişte oluşan sorunlar da lamina diş kullanımı uygun görülmemektedir. Sebebi estetik amaçlı üretilen lamina dişim ciddi manada sağlamlık içermemesidir. Fakat unutulmamalıdır ki iyi bir diş hekimi tarafından uzman bir şekilde yapılan lamina dişlerin ömrü çok uzun yıllar olabilmektedir. Bağcılar Lamina kaplama konusunda sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?