Bağcılar Zirkonyum Kaplama

bagcilar zirkon

Bağcılar Zirkonyum Kaplama

Bağcılar zirkonyum kaplama yaptırtarak daha güzel beyaz ve doğal görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz. Hem görünüm bakımından hem de sağlamlık bakımından doğal dişlerinizi aratmayan zirkonyum kaplamalar için bulunduğunuz bölgenin diş hekimleri ile iletişim sağlamanız yeterli olacaktır. Son dönemlerde oldukça popüler olan zirkonyum kaplamalar diğer kaplama türlerine göre daha işlevsel ve daha avantajlıdır.

Zirkonyum Diş Kaplama Estetik Amaçlı Mıdır?

Bağcılar zirkonyum kaplama hem estetik hem de diş sağlığı için tercih edilebilen yöntemdir. Kaybedilmiş, aşınmış çatlamış kırılmış dişler hem estetik açıdan hem de kullanım açısından sizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bu dişlere yeni ve doğal görünüm kazandırmak için zirkonyum dişleri tercih edebilirsiniz. Metal desteksiz bir yöntem olduğundan dolayı metala alerjisi olanlar için zararsız ve garantili bir seçenektir.

Zirkonyum Kaplamanın Diğer Kaplamalardan Farkı Nedir?

Bağcılar zirkonyum kaplama zirkonyum adı verilen özel malzemeden yapılmaktadır. Zirkonyum ketal diğer metalara göre oldukça farklı bir yapıya sahiptir. Işığı geçirgen bir yapıya sahip olmasının yanı sıra yalıtım özelliklidir ve bu özelliği sayesinde soğuk-sıcağa oldukça dayanıklıdır. Şeffaf olması ise doğal diş görünümü vermesine olanak tanır. Ayrıca metal destekli porselen kaplamalar diş etinde alerjik reaksiyon oluşturabilir. Bu durumda diş etinizde morluklara neden olur. Bu da doğal diş görünüm yaratmaz. Zirkonyum kaplamalarda ise herhangi bir alerjik reaksiyon durumu söz konusu olmadığından dolayı diş etleri morarmaz ve dişe daha doğal bir görünüm kazandırır.

Zirkonyum Kaplama Mı, Yoksa Porselen Mi?

Bağcılar zirkonyum uygulaması mı yoksa porselen zirkonyum uygulaması mı, diye soracak olursanız bu durumu maddeler halinde sıralayalım:

• Öncelikle zirkonyum metal desteksiz, porselen ise metal desteklidir. Metale alerjisi olanlar için Zirkonyum daha ideal bir seçenek olacaktır.
• Zirkonyumlar doğal dişle yakın ışığı geçirgen özelliği olduğundan dolayı doğal diş gibi güzel gülüşe sahip olmanızı sağlamaktadır. Estetik görüntüden taviz vermeyenler için ideal bir seçenek yine zirkonyum olmaktadır
• Ancak Bağcılar zirkonyum fiyat olarak porselen kaplamalara göre daha pahalıdır.
• Doğal dişler gibi düzenli bakım yapıldığında zirkonyumları 5 ile 8 yıl kullanım sağlayabilirsiniz.
• Diş eti ve diş yapış uyumu ile zirkonyum kaplamalar porselene göre daha uygundur.

Yukarıdaki maddeleri göz önünde bulundurarak hangisini tercih etmeniz gerektiğini kendiniz bulabilirsiniz.

Hangi Durumlarda Zirkonyum Yapılmaz?

Zirkonyum kaplama kesinlikle hiçbir sakıncası yoktur. Ancak bazı durumlarda bu kaplamanın yapılması doktor tarafından pek tavsiye edilmez. Eğer diş etlerinizi arasında çok uzun boşluklar varsa, ya da köprü ayağı olabilecek dişler arasındaki boşluk çok fazlaysa zirkonyum kaplama değil de metal üstü porselen kaplamaları tavsiye ediyoruz. Ama illaki doğal görünümlü özelliği nedeni ile zirkonyum kaplam istiyorsanız implant üstü zirkonyum kaplama yaptırmanızı tavsiye ederiz. Implant üstü zirkonyum metal üstü kaplamaya göre daha hoş ve estetik görünecektir.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?