Bahçelievler Zigoma İmplant

Bahçelievler Zigoma İmplant Nedir?

Zigoma implant işleri elmacık kemiği üzerinde yapılan işlemler demektir. Üst çene kemiğinde implant yapılamadığında erime olan hastalar için uygulanan bir tekniktir. Zigoma implantı üst çenesinde yeterli kemik yoksa kemik erimesi söz konusu ise uygulanabilir. Bu teknik 5 cm uzunluğunda özel yapılmış teknikle hastalara sabit diş olarak yapılır. Böylelikle hastanın diş sağlığına kavuşması sağlanır. Bahçelievler Zigoma İmplant bu konuda tüm titizliği ile yanınızdadır.

Zigoma İmplantın Avantajları Nelerdir?

En büyük avantajı üst çene kemiği olmadığı için implant uygulanamayan hastalara uygulanabilmesidir. Bir başka avantaj ise kemik erimesi yaşayan hastalarda yeni bir kemik oluşumuna gerek kalmadan bu teknik uygulanabilir.

Zigoma implant işlemleri yapılması için öncelikli olarak konusunda uzman hekim tarafından tomografiler çekilir. Çene kemiğinin durumu böylelikle belirlenir. İlgili mesafelerin saptanmasından sonra implant ayarları yapılır. Hazırlanan protezler hasta ile paylaşılır ve sonraki aşama artık tahlillerin yapıldıktan sonra ameliyat kısmıdır. Genel anestezi ile  yaklaşık 2 saat süren bir ameliyat yapılır. 6 ayda bir ya da senede 1 kontrole gelinmesi lazımdır. Bu tedavide yapılan işlemler ya da sonrasında hastası ile irtibatından kopmadan iletişimi sürdürerek sağlıklı bir diş için hizmet verir.

Zigoma İmplantlar Kimlerde Kullanılır?

Zigoma implantlar total anlamda uzun yılar protez kullanmış kişilerde, dişsiz kalıp kemiğin tamamen erime noktasına gelmiş olan kişilerde, erken yaşta diş kayıpları yaşayan kişilerde, genetik sorunlarından dolayı dişlerini kaybetmiş kişilerde uygulanabilir.

Zigoma implant tedavisi sonrasında hasta ilaçlarını düzenli kullanmalı, doktorun belirlediği süre içerisinde sıcak yiyecekler tüketmemeli, sert besinlerden yine belirtilen süre içerisinde uzak durulmalıdır. Bu teknikle yapılan implantlar klasik implantlara göre daha farklıdır. Bahçelievler Zigoma İmplant hekimlerine bu konuda tam teşekküllü güvenilir, en iyi hizmeti alabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?