Bahçelievler Zirkonyum Kaplama

bahcelievler_zirkon

Bahçelievler Zirkonyum Kaplama

Bahçelievler zirkonyum kaplama uygulamaları ile kusurlu ve hasarlı dişlerinizi onarma imkânı bulabilirsiniz. İlk olarak 18. yüzyılda keşfedilen ve ilerleyen Tıp sayesinde günümüze kadar gelmeyi başaran zirkonyum diş kaplama kırılmış çatlamış ve aşırı sararmış dişleri daha güzel ve kullanışlı hale getirmek için uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Tıpkı doğal diş görünümü veren bu uygulama üstün özellikleri sayesinde diğer diş kaplamalara göre daha kullanışlı olup, tercih edilebilirliği de her geçen gün biraz daha artmaktadır.

Zirkonyum Kaplama Özellikleri

18. yüzyıldan beri kullanımı tercih edilen zirkonyum diş kaplama özellikleri şu şekildedir;
• Şeffaf yapısı sayesinde doğal diş görünümü vardır.
• Diş eti ve vücut dokuları ile bire bir uyum sağlar.
• Çatlama kırılma ya da aşınmaya karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.
• Işığı geçirgenliği daha fazladır.
• Sıcağa karşı dayanıklıdır.
• Metale karşı alerjisi olanlar için oldukça ideal bir kaplama türüdür.

Bahçelievler zirkonyum diş kaplama aynı zamanda sigara çay kahve vs. içecekler dişlerin sararmasını sağlayan maddelerden etkilenmezler. Kalıcı beyazlığa ve şeffaflığa sahiptirler.

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

Geleneksel porselen kaplamalara nazaran daha dayanıklı ve kullanışlı olan Bahçelievler zirkonyum uygulaması eğer ağız ve diş sağlığına dikkat edildiği ve zirkonyum dişlere iyi bakıldığı sürece ilk günkü hali ile 10 ile 15 yıl gibi değişen süre zarflarında kullanım imkânı sunmaktadır. Eğer zirkonyum dişlerde hasar ve sorunların oluşması için düzenli olarak doktor kontrolünden geçirmeniz gerekmektedir. Bahçelievler zirkonyum kaplama uygulamasında doğal dişler gibi günde en az 2 kere fırçalanmanız ve ağız bakım ürünleri ile bakım yapmanız ömrünü uzatacaktır. Bunun dışında herhangi bir özel bakım istemeyen zirkonyum dişlerinizi aşırı soğuğa ya da aşırı sıcağa maruz bırakmamanız gerekiyor.

Zirkonyum Kaplama ile Gelen Diş ve Ağız Sağlığı

Gerek kadın olsun gerekse de erkek olsun bütün bireylerin en çok üzerine düştüğü konulardan birisi ağız ve diş sağlığıdır. Yaşınız ya da cinsiyetini ne olursa olsun sağlıklı ve beyaz görünümlü dişlere sahip olmak ve gülüşünüzle herkesi etkilemek istersiniz. Ancak doğal dişlerinizi ömür boyu sağlıklı bir şekilde kullanım imkânı bulma şansınız oldukça azdır. Dış etkenlere bağı olarak ya dişleriniz çatlama veya kırılma ya da sigara kahve ve çay gibi içecekler nedeni ile sararmalar görürsünüz. Her kadar dişinizi fırçalasanız bile doğal beyazlığına belki kavuşturamazsınız. Bunu için de diş kaplama gibi tıbbı çözümlere başvurursunuz.

Diş kaplama uygulamalarında porselen tek başına yeterli olmamaktadır. Doğada yer alan beyaz hammaddesinin işlenmesi ile elde edilen zirkonyum maddesi ile elde edilen zirkonyum kaplamalar hayal ettiğiniz doğal diş görümünüze kavuşturmaktadır. Her ne kadar Bahçelievler zirkonyum fiyat bakımında pahalı olsa da dayanıklı ve sağlam yapış ve kazandırdığı doğal ve güzel görünümü nedeni ile diş sektöründe diğer diş kaplamalara göre tercih edilme oranın daha yüksektir.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?