Başakşehir Zirkonyum Kaplama

basaksehir_zirkon

Başakşehir Zirkonyum Kaplama

Başakşehir zirkonyum kaplama uygulamaları metal desteği bulunmayan ve metal destekli kaplamalara göre daha doğal ve gerçekçi görünen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle ülkemizde ve dünyada tercih edilebilirliği yüksektir. Diş estetiği ve diş tedavisi konusunda hem kırılmış çatlamış sararmış ve hasar görmüş dişleri daha estetik ve dayanıklı hale getirmek ve doğal diş görünüm sağlamak için hekimler tarafından tavsiye edilmektedir. Estetik görünümü bakımında nen garantili tercih olduğundan dolayı kullanıcı memnuniyeti de %100 oranındadır. Beyaz renge sahip olan ve diş yapımından kullanılan zirkonyum saf mineralinin yanı sıra zirkonyum seramiği olarak tercih edilmektedir. Özel fırından işlenerek elde edilen zirkonyum kaplama doğal diş görünümü sağlar ve şeffaf bir yapıya da sahiptir.

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları

Başakşehir Zirkonyum diş kaplamanın avantajları şu şekilde sıralanabilir;
• Işığı geçirgen şeffaf bir yapıya sahiptir. Doğal diş görünümünden taviz vermeyen hastalar için ideal bir seçenektir.
• Metale alerjisi olan hastaların diş estetiği ve tedavisinde kullanılır
• Zirkonyum maddesi vücuda zarar vermeyen maddeler içerir ve diş kaplama uygulamalarında vücuda hiçbir oluşuz etki yaratmaz
• Implant üstü tedavilerinde kullanımı uygun olup, zirkonyum ile titanyum beraber kullanıldığından vücuda ve ağza herhangi bir olumsuz etki yapmaz
• 4 ile 5 gün gibi değişen kısa süre zarflarında tedavisi tamamlanır.
• Doğal dişleri hasar gören ya da dökülen hastalar için de uygun bir seçenektir.

Zirkonyum Diş Uygulaması İçin Hangi Bölümle Görüşülmelidir?

Ağız ve diş sağlığı denildiğinde elbette diş hekimlerine başvurmak gerekir. Sağlıklı Başakşehir zirkonyum uygulaması için diş hekimliği bölümünde yer alan protetik diş hekimlerine başvurmanız ya da görüşmeniz gerekmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplamasının Diğer Kaplamalardan Farkı Nedir?

Her şeyden önce ışığı geçirgen şeffaf ve doğal bir yapıya sahiptir. Başakşehir zirkonyum fiyat ne kadar yüksek olsa da doğal diş görünüm sağlaması özelliği sayesinde fiyata bakmaksızın tercihi çok olmaktadır. Aynı zamanda yalıtıcı özelliği vardır. Bu sayede de kullanım sırasında soğuk-sıcak hassasiyeti oluşturmaz. Metal desteksizdirler. Metal destekli kaplamalar kuron köprü mekanik olacak şekilde dişe yapışırlar. Ancak zirkonyum diş kaplama dişe mekanik ve kimyasal şekilde yapışır. Bundan dolayı dişe tutuculuğu metal destekli porselen kaplamalara göre daha fazladır. Zirkonyum dişlerin en önemli özelliği ise altın yapısında metal bulunmaz ve kuron diş etinde koyu renkli çizgi oluşturmaz. Böylece arzu edilen beyazlık ve estetik görünüm elde edilir.

Zirkonyum Kaplama Kaç Aşamada Yapılır?

Başakşehir Zirkonyum kaplama üç aşamada gerçekleşir. Birinci aşamada hastaya anestezi uygulanarak hazırlıklar yapılır ve ölçüler alınır. 2. aşama da alınan ölçülerde laboratuar ortamında hazırlanan zirkonyum diş kaplamalar diş eti ile uyumlu olup olmadığına bakılır. Üçüncü aşamada ise önce hasta üzerinde prova yapılır ve hazırlanan zirkonyum dişlerin hastaya uygunluğu kontrol edilir. Ve sonuç istenildiği gibiyse yapıştırılma işlemi yapılarak zirkonyum diş kaplama uygulaması tamamlanır.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?