Beşiktaş Lamina Kaplama

Beşiktaş Lamina Kaplama

Diş bakımı herkesin üzerinde durması gerektiği önemli konulardan biridir. Düzenli fırçalanmayan ve gerektiğinde ek bakımları yapılmayan dişler zaman içerisinde deforme olmaya başlayacaktır. Bu da kişilerin hem beslenme sırasında zorluk yaşamasına hem de estetik açısından problem yaşamalarına neden olacaktır. Beşiktaş lamina kaplama uygulamaları sayesinde dişlerin daha bakımlı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak öncelikle lamina kaplamanın ne demek olduğunun bilinmesi gerekiyor. Lamina diş, dişin ön kısmının hafif şekilde aşındırılması ile ince bir porselenin diş yüzeyine kaplanması ile oluşturulan bir uygulamadır. Bu uygulamanın çok önemli avantajları vardır ve kişiler de bu avantajları sayesinde lamina dişe daha fazla ilgi gösteriyorlar.

Lamina Diş Kaplama Uygulaması

Beşiktaş lamina uygulaması sırasında uygulanacak olan porselen çok ince bir tabaka halinde hazırlanır ve bu da ışığın geçirgenliğinin maksimum seviyede olmasına yardımcı olur. Dişlerin aşındırılması işlemi çok düşük bir boyutta yapılır ve bu da dişin doğal yapısının korunmasına yardımcı olur. Yapısı itibari ile doğal dişe çok yakın olan lamina kaplama diş uygulamasında aşındırma işlemi de porselenin diş yüzeyine daha iyi oturması için yapılır. Bu tedavi yöntemi genel olarak diş renginde bozulmalar meydana gelen kişiler tarafından sıkça tercih ediliyor. Lamina uygulaması yapıldıktan sonra kişilerin kullandığı alkol, sigara, kahve ya da çay gibi tüketimlerine bağlı olarak herhangi bir diş rengi değişimi yaşanmıyor.

Lamina Diş Uygulamasının Yararları

Beşiktaş Lamina Kaplama
Lamina Kaplama

Beşiktaş lamina uygulamasının birden fazla yararı olduğu üzerinde durulabilir. Bu yararları şu şekilde sıralamak da mümkündür.

  • Dişlerin doğal yapısını bozmadan tedavisi yapılan nadir bir uygulamadır.
  • Pürüzsüz porselen yüzeyi sayesinde dişlerde kolay kolay renk değişimleri yaşanmaz.
  • Bu uygulama sırasında kuvvetli medikal yapıştırıcılar kullanılır ve bu da porselen kaplamanın kolay şekilde çıkmasına engel olur.
  • Uygulama estetik diş görünümü açısından da oldukça kalitelidir.

Lamina uygulamasının ömrü de sanıldığından çok daha uzundur. Ancak bu süreçte kişilerin ağız gargarası, diş fırçalaması ve diş ipi gibi bakımlara önem vermesi bu uygulamanın ömrünün daha da uzun olmasına yardımcı olacaktır.

Lamina Diş Kimler Tarafından Yaptırılıyor?

Lamina kaplama diş uygulaması birçok kişi tarafından tercih edilen bir diş uygulamadır. Dişlerinin ön kısımlarından memnun olmayan ve daha estetik durmasını isteyenler en fazla tercih edenler oluyor. Aynı zamanda dişleri arasında ayrık bir görünüm olanlar, ön dişlerinde kırık ya da aşındırma bulunanlar, diş yapısında meydana gelen genetik bozukluklar, eğri ya da çapraşık görünümü olanlar lamina uygulamasından yararlanabiliyorlar. Lamina fiyatları da yapılan uygulamanın derecesine göre fiyatlandırılmaktadır. Ancak günümüzde birçok insan bu uygulamaları ulaşılabilir fiyatlar ölçüsünde yaptırabiliyorlar. Kaliteli medikal malzemeler ile çok daha estetik bir diş uygulamasına merkezimiz aracılığı ile ulaşabilir ve uzun yıllar diş memnuniyetinizi koruyabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?