Beykoz Zirkonyum Kaplama

beykoz zirkon

Beykoz Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum diş kaplama son zamanlarda pek sık karşımıza çıkmaya başladı. Zirkonyum diş kaplama beyaz renkte maddeden oluşur. Işık geçirgen olması diş hekimleri tarafından uygulanan yöntem haline geldi. İlk olarak 18. yüzyılda keşfedilmiş metal türü olarak bilinir. Cerrahi diş uygulamalarından, askeri alanına kadar farklı alanlarda kullanılır. Zirkonyum diş kaplamanın en büyük özelliği korozyona uğramamış olması ve farklı şekilde çeşitli alanda uygulanarak kullanılan metal olmasıdır. Estetik beklentileri karşılayan fonksiyonel açıdan bakıldığında istenilen tüm özellikleri taşır. Zirkonyum maddeli porselen dişler doğal görüntü verir. Gri görüntü oluşturması söz konusu değildir. Beykoz Zirkonyum Kaplama yapılırken kaliteli malzemeler kullanılır.

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Zirkonyum dişin yapım aşaması sabit olan protez dişlerin yapımında ki aşamalar ile aynı uygulamadır. Dişlerin preparasyonu için kesim uygulanabilir. Eğer diş laboratuvarına gönderildiği andan itibaren ön görülebilir. Bu da laboratuvarlarda kullanılan 3 boyutlu cihazlar zirkonyum bloğa dönüştürülerek ölçüler hazırlanır. Bilgisayar tarafından incelenen yapılar uygun görünürse zirkonyum alt yapısı bitmiş olur. Daha sonra ki aşama porselen kaplama yapılma sırasında yapılan evre ile aynıdır. Aralarında ki tek fark metal olan rengini kapatmak için astar malzemesi opak malzemesini kullanmasına gerek duyulmaz. Orijinal görünüşü beyaz malzeme rengindedir. Beykoz zirkonyum kaplama kusursuz görünüm sunduğu için tercih edilir.

Zirkonyum Dişler Nerede Kullanılır?

Diş sağlığı önemlidir. Herhangi neden ile dişlerinde çürüme, kırıklık, yamulma ve kötü görünen kişilere uygulanan bir yöntemdir. Beykoz zirkonyum sağlıklı görünüşe önem verir. Kaliteli malzemelerden üretilen zirkonyum dişler uzun yıllar herhangi bir neden ile kırılma ve bozulmadan kullanılır.

Zirkonyum Dişler Nerede Kullanılır?

• Daha önce dişleri kesilmiş kişide kullanılır,
• Herhangi bir neden ile kırılan dişlerin revizyonu aşamasında kullanılır,
• Ağız içerisinde metal olarak köprü ve kaplama sahibi olan kişide,
• Doğuştan veya herhangi neden ile ayrılmış olan dişlerin yan yana gelecek şekilde birleştirme sırasında kullanılır,
• Rengi solmuş diş yapılarında kullanılır,
• Eğilmiş ve yamuk olan dişlerde kullanılır,
• Dolgu yapılmayacak diş yapılarında kullanılır,

Zirkonyum Dişlerin Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Diş eti hastalıklarında ya da diş çekiminden sonra diş etinde görünen morluklar zirkonyum uygulamasında görünmez. Alerjik reaksiyona sebep vermemek için doku dostu olarak kullanılır. Isı yalıtımlarında bulunan özellikler dişlerde oluşan soğuk ve sıcak hissini ortadan kaldırarak engeller. Beykoz zirkonyum uygulaması ağız dokuları ve vücut ile tam uyum sağlanır. Işık geçirme özelliği sayesinde doğal görünüm elde edilir. Şık ve estetik duruşu sayesinde zirkonyum kaplama birçok durumda tercih edilen diş uygulamasıdır. Kalitelidir ve daha uzun süre boyunca ağız sağlığını korumaya yardımcı olmaktadır. Dişin çapına ve yapılacak diş sayısına göre Beykoz zirkonyum fiyat açısından değişkenlik gösterir.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?