Beylikdüzü Zirkonyum Kaplama

beylikdüzü zirkon

İmplant Sanatı uzman hekimlerimiz tarafından Şişli bölgesinde kurulmuştur. Günümüz teknolojisiyle hazırlanmış kliniğimizde, kendi alanlarında uzmanlaşmış hekim kadromuzla hizmet vermekteyiz. Beylikdüzünde yaşayan hastalarımız için zirkonyum kaplama yapmaktayız. Ön dişlerin doğal diş görünümüne sahip olması insanlar için önemlidir. Beylikdüzü zirkonyum diş görünümüne verdiği estetik sayesinde zirkonyumun en büyük avantajıdır. Aşırı dayanıklılığı ve doğal görünümü sayesinde zirkonyum giderek daha popüler hale geliyor. Beylikdüzü zirkonyum uygulaması klasik porselen köprüleme ve protez altyapısı olarak gri metal yerine kullanılan beyaz bir alaşımdır.

Beylikdüzü Zirkonyum Dişlerin Estetik Olarak Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum kaplama ışık geçirme özelliği ile doğal dişlerin görünümü tamamen yansıtılır. Doğal dişleriniz arasında bulunan bir zirkonyum dişi ayırt etmek son derece zordur. Sağlıklı diş minesi ışığı tamamen iletir. Klasik porselen kaplamaların altyapısı olan metaller dişlere opak bir görünüm kazandırır. Bu dişlerin yapay ve cansız görünmesine neden olur. Zirkonyum ile bu sorun önlenir.

Beylikdüzü zirkonyum kaplama yıllar boyunca renk, şekil veya sağlık kaybeden dişlerin görünümünü iyileştirmek için kullanılan popüler bir seramik taç yöntemidir. Zirkonyum dişler dayanıklı, uygulaması kolay ve uzun yıllar kullanılabilen kron tiplerinden biridir. Zirkonyum dişler muazzam bir güce sahiptir ve çiğneme ve ısırma gibi hareketlere karşı üstün direnç gösterir. Yüksek sıcaklıklara karşı oldukça dayanıklıdırlar ve diş hassasiyetine neden olmazlar. Kristalden yapıldığı için zirkonyum dişler porselen dişlerden daha sağlamdır.

Bunların yanı sıra, zirkonyumun ışık geçirgenliği diğer seçeneklerden daha yüksek olduğundan, görünümü doğal dişlerinizden ayırt etmek çok zordur. Zirkon kronların üstünlüğü, diğer metal destekli kronlara kıyasla daha fazladır. Zirkonlar beyaz ve yarı saydamdır, bu nedenle ışığı iletirler. Işık geçirgenliği doğal dişlere en yakın olduğundan doğal diş estetiğine ulaşırlar. Metal destekli kuronlarda bu mümkün değildir. Zirkonlar korozyona uğramaz, bu nedenle ağızda renk değişikliği veya metalik bir tat bırakmazlar.

Zirkonyum Uygulaması Pahalı Mıdır?

Beylikdüzü zirkonyum tedavisi sonucu hastalara entegre edilen dişlerin ömrü yaklaşık olarak 5 ile 7 yıl arasındadır. Zirkonyum diş kaybına en ucuz çözüm değildir, ancak uzun vadeli ve potansiyel olarak ömür boyu süren bir çözüm olarak, oldukça ekonomiktirler.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?