Büyükçekmece Zigoma İmplant

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Büyükçekmece zigoma implant uygulaması yapımı artış göstermeye başladı. Günümüzde birçok kişiye çeşitli modeller uygulanıyor. Diş hekimleri de teknolojiyi takip ederek pratik işlevi olan zigoma implant modellerini geliştiriyorlar. Ağız ve diş bakımı bir birey için çok önemlidir. Yeteri kadar bakım yapılmadığı durumlarda diş çürümesi ve ardından diş kayıpları meydana gelir. Görsel anlamda kayıp olan dişler birçok insani mutsuz eder. Sosyal ilişkiler içindeyken kişi kendisini toplumdan izole edebilir. Geleneksel modellerde köprü tedavisi ve protezler uygulanıyordu. Gelişen tıp ile zigoma daha az acı vererek, kısa zamanda tamamlanıyor.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir? 

Hastanın herhangi bir sağlık problemi yoksa zigoma implant uygulanabilir. Çünkü diş etlerinin sağlıklı olması çene kemiğine implant uygulanmasını  kolaylaştırır. Üst çene kısmında yeteri kadar kemik bulunmadığında implant yapılması zorunlu bir hale gelir. Özellikle yaşlı hastalarda kemik erimesi oluştuğu için gençlere göre kemikleri sayıca azdır. Bu uygulama iki seçenekte gerçekleşiyor. Birinci seçenek de cerrahi işlem gerektirmeyen kısımdır. Uygulama yapılmadan önce lokal bir anestezi uygulanıyor. Ardından diş eti yavaşça hastaya zarar vermeden kaldırılır. Hastanın kemiğinin kalınlığı ve sağlamlığına bağlı olarak yer belirlenir ve İmplant yerleştirilir. İkinci seçenekte ise diş benzeri bir yapı eklenir.

Tedavi Sonrası Neler Yapılmalıdır? 

Zigoma implantların uzun yıllar boyunca kullanılması için diş bakimi her gün yapılmalıdır. Çünkü implant da tıpkı diller gibi diş etleri ve kemik ile bir bağlantı oluşturur. Diş bakımı yapılmadığı zaman bakteriler üremeye başlar. Sonuç olarak diş etleri teker teker iltihaplanır. Diş etine bağlı hastalık oluşur ve Büyükçekmece zigoma implant uygulaması ile istenilen sonuçlar elde edilmez. Ağızda ise zamanla kötü bir koku oluşmaya başlar. Bu nedenle tıpkı biyolojik olarak doğuştan var olan dişlere uygulandığı gibi bakımlar yapılmalıdır. Uzman bir hekimden randevu alınarak düzenli olarak seanslara katılmak faydalıdır. İhtiyacı olan kişiler bizlerden implant konusunda hizmet alabilirler.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?