Büyükçekmece Zirkonyum Kaplama

büyükçekmece zirkon

Büyükçekmece Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum, dişin bir tabaka halinde kaplama türüdür. Kaplama zirkonyum diş tedavisi birçok özellikte fayda sağlıyor. Güçlü ve metal yapıya sahiptir. Zirkonyum kaplama uzun seneler kullanacağınız, herhangi bir zarar görmeden kullanılan kaplama diş türüdür. Büyükçekmece zirkonyum kaplama kaliteli malzemelerden yapıldığı için ve uzun ömürlü olarak kullanılır. Zirkonyum diş malzemesinin dayanıklılığı ve kalitesinin yanı sıra, insan vücuduna uyumlu olacak şekilde yapılır. Kişinin çene kısmına uyumlu olacak şekilde yapılır. Zirkonyum kaplama diş kötü görüntüye sahip olan dişlerin üzerine uygulanır. Herhangi bir kaza sonucunda Dişin yarısının kırılma ve ayrılma sonucunda hatta iflas etmiş dişlere uygulanır. Tam kron, yarın kron ve kötü ihtiyacı olduğu gözükür. Tam kron yöntemler arasında estetik çözümleri bulunuyor. Bu yöntemler zirkonyum kaplama ve tam seramik kaplama gibi çeşitlilik yönünden kullanışlıdır.

Zirkonyum Kaplamanın Önemi ve Nasıl Uygulanır?

Zirkonyum kaplama görsellik açıdan ağzın güzel gözükmesini sağlar. Diş yapısı şekilsiz kişilere uygulanır. Zirkonyum kaplama görünüş olarak önemli yere sahiptir. Zirkonyum kaplama farklı şekilde uygulandığı için porselen dişten farklı ve kalitelidir. Zirkonyum kaplamaya başlanmadan önce diş hekimi tarafından uygun olup olmadığı görülerek planlama yapılır. Daha sonra ölçü alınarak dijital olarak alınan ölçüler laboratuara gönderilir. Laboratuvar ortamında kullanılan üç boyutlu tarayıcılar ve yazıcılar ile yapılacak model oluşturularak dişin kaplamasını hazırlamaya başlanır. Zirkonyum kaplamanın ilk aşaması bitmiş olur. Büyükçekmece zirkonyum şekilde yapılır. Fırınlama işlemi bittikten sonra hazır hale getirilir. Opak zirkonyum ve translusent seçenekleri ile beraber full zirkonyum uygulamasında uygulanan diş protezi’nin tamamına kullanılabilir.

• Diş büyüklüğü
• Ağız yapısı
• Diğer dişlere uygulanacak tedaviler
• Diş sayısı ve diş yapısı
Fiyatlarda ki farklılık yukarıda ki işe göre değişkenlik gösterir.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları

Zirkonyum diş kaplama işlemi uygulanırken kişiye avantaj sağlar. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz

.
Biyolojik olarak Uyumluluk: İnsan vücudunun kimyasal yapısına uygun şekilde uyarlanır. Enfeksiyon , ağrı, komplikasyon, gibi alerjik reaksiyonlar gerçekleşme ihtimali bulunmaz.
Doğal Görünüm: Büyükçekmece zirkonyum uygulaması dişte renk değişimi veya diş lekeleri gibi tamamen gerçek görünümlü getirmek için yeni uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem sonrasında doğal görünüme sahip olur.
Dayanıklılık: Sakız çiğneme ve ısırma gibi eylemler sonucunda kaplama yapılan diş kesinlikle zarar görmez. Zirkonyum kuronların yapısı direnci oldukça fazla olması diş kaplamasını dayanıklı olmasını sağlar.
Uzun Ömürlü: Porselen malzemeler üretilen kaplamalara göre oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kaliteli ve uzun seneler kullanma garantisine sahiptir.

Zirkonyum Kaplamaya Neden İhtiyaç Duyulur?

Zirkonyum kaplamalı dişe şekli bozuk olan, çürüyen hatta kaza sonucunda dişlerinin bazıları zarar gören, darbeden etkilenen kişilere zirkonyum kaplama yapılır. Önce zirkonyum kaplama yapılacak kişinin uygun olup olmadığı tespit edilir. Daha sonra Büyükçekmece zirkonyum fiyat olarak değişkenlik gösterir. Uygulanan diş sayısına kaplama yapılır. Türkiye’de bu yöntem çok tercih edilmeye başlandı. Porselen dişlerden daha kaliteli zirkonyum dişler tercih edilmeye başlandı.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?