Çatalca Zirkonyum Kaplama

implant sanatı çatalca

Çatalca Zirkonyum Kaplama

Dişleriyle ilgili farklı problemler yaşayan bireyler diş kaplama uygulamalarından fayda sağlarlar. Diş kaplama uygulamaları genellikle porselen kaplama şeklinde uygulanagelmiştir. Günümüzdeyse daha popüler ve avantajlı olan grup ise zirkonyum diş kaplamadır. Çatalca zirkonyum kaplama uygulamalarında beyaz renge sahip olan zirkonyum kaplama tercih edilir. Zirkonyum kaplama, metal desteksiz türde olan bir kaplamadır ve doğala en yakın görünümü elde etmek isteyenlerin başlıca tercihlerindendir.

Zirkonyum Diş Kaplama Hangi Problemlerin Giderilmesinde Kullanılır?

Çatalca zirkonyum uygulamaları diş rahatsızlığından dolayı sıkıntı çeken pek çok bireye fayda sağlar durumdadır. Zirkonyum dişin tercih edilmesinde pek çok neden vardır. Daha çok estetik nedenlerden dolayı tercih edilen zirkonyum diş, oldukça ileri safhadaki renk değişimlerinin sorunlarında fayda göstermektedir. Ayrıca bozulmuş veya yapısında değişiklik meydana gelmiş dolgularda, çapraşık veya ayrık dişlerde, köprü veya kaplama uygulamalarında da zirkonyum diş oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir.

Zirkonyum Diş Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Çatalca zirkonyum uygulaması bireylere oldukça çok sayıda avantaj sunar. Zirkonyum diş kaplama uygulamasının sağladığı avantajlar şu şekildedir:
• Zirkonyum dişlerde ışık geçirgenliği daha fazladır. Bu nedenle ileriki zamanlarda diş eti siyah renk oluşumu meydana gelmez.
• Zirkonyum diş kaplama doğala en yakın görünümün elde edilmesini sağlar. Daha şeffaf bir görünüme sahip olmak isteyenler zirkonyum diş sayesinde istedikleri estetik gülüşe kavuşabilirler.
• Zirkonyum diş, diş etleriyle çok daha uyumlu olan bir türdür. Bu yönüyle diş sağlığı açısından da avantaj sağlar.
• Zirkonyum diş, metale karşı alerjiye sahip olan kişiler için kurtarıcı bir türdür. Çünkü zirkonyum diş metalsiz kaplamalar grubundadır.
• Zirkonyum diş kullanan hastalarda sıcak veya soğuk hassasiyeti meydana gelmez.
• Zirkonyum diş sebebiyle ağız kokusu oluşmaz.

Zirkonyum Dişlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Zirkonyum diş bakımında da normal diş bakımında olduğu gibi dişler fırçalanır. Kişiler altı ayda bir diş kontrolüne gitmelidirler. Bu sayede meydana gelebilecek herhangi bir sorun önceden belirlenebilir ve gerekli tedbirler alınabilir. Zirkonyum dişlerin bakımıyla ilgili pek bir zorluk yoktur. Zirkonyum dişler kaygan ve pürüzsüz yüzeye sahiptirler. Bu sayede dişlerde plak birikimine rastlanmaz. Bunun yanı sıra zirkonyum dişler çay, kahve veya sigara gibi renk değiştirici olan şeylerden etkilenmezler. İlk uygulamada renkleri nasılsa hep aynı renge sahip olurlar.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum diş sağladığı pek çok avantajdan dolayı oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Çatalca zirkonyum fiyat alanında net bir aralıktan bahsetmek doğru olmaz. Çünkü kişilere uygulanacak zirkonyum diş kriterleri farklılıklar gösterebilir. Kaç adet dişe uygulama yapılacağı, kullanılacak ürünün nitelikleri veya kişilerde başka tür sorunlar olup olmadığı gibi kriterlere göre zirkonyum diş uygulamasının fiyatı da değişecektir.

Sizler de doğal bir gülüşe sahip olmak ve mevcut diş sorunlarınıza kısa sürede veda etmek isterseniz kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz. Zirkonyum dişe dair merak ettiğiniz tüm detaylara ve fiyat bilgisine kurumumuzdan ulaşabilir, zirkonyum dişin sağladığı avantajlar sayesinde ağız sağlığınızı geri kazanabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?