Çekmeköy Lamina Kaplama

 Çekmeköy Lamina Kaplama

Gülümseme bir insanın en önemli özelliğidir. Gülümseme kişinin süsüdür. Dinimizde tebessümün sadaka kabul edilmesi  de  bizlere gülümsemenin önemini göstermektedir. Gülümsemenin başkahramanı ise inci gibi diye tabir edilen dişlerdir. Tabi her insanın ağız ve diş yapısı farklıdır. Ama kimi insanlarda bazen doğuştan bazen sonradan olan nedenlerle dişler o inci gibi özelliği taşıyamayabiliyor. Ayrık dişler, yamuk çıkmış dişler gibi doğuştan gelen özelliklere sahip diş yapısına sahip olunabiliyor. Bunun gibi eksik diş, renk değişimi olmuş diş, kırık diş gibi dış etkenler sebebi ile özelliğini kaybetmiş dişlere sahip olunabilir. Tüm bu nedenler ise kusursuz gülüşe gölge düşürür.

 Lamine Diş Tedavisi

Lamine ismi Latinceden gelen bir isimdir. Lamine yaprak anlamına gelmektedir. Lamine diş tedavisi yapılırken diş dokusuna en az zarar verilerek yapılan bir işlemdir. Bu işlem yapılırken dişler kesilmez sadece ön yüzleri milimetrik olarak inceltilir. Daha sonra da dişlere uygun ölçülerde yapılan yaprakçıklar bu dişlere yapıştırılır. Lamine diş tedavisi neredeyse herkese uygulanabilen bir işlemdir.

 Lamine Diş Yapımı

Lamine dişler yapılırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar vardır. Lamine diş yapılırken dişler aşındırılmadan ölçü alınır. Sonra bu ölçüler üzerine bir çalışma yapılır. Yapılan bu çalışmanın ardından dişler aşındırılır ve çok hassas ölçü aletleri ile aşınmış diş ölçüleri tekrar alınır. Bu ölçülere göre özel laboratuvarlarda ölçülere uygun porselen lamine yaprakçıkları yaptırılır. Yapılan bu yaprakçıklar dişlerin üzerine özenle yapıştırılır.

 Lamine Diş Ömrü

Lamine diş son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen diş estetiği yöntemidir. Dişlerin üzerinin kaplaması olarak yapılan bu uygulama sonrası gerçek diş ile bu estetiği ayırt etmek neredeyse imkânsızdır. Lamine diş ışık geçirgenliği ile de gerçek diş görünümünü vermektedir. Lamine dişler uzman bir kişi tarafından yapıldığı zaman çok uzun yıllar rahatlıkla kullanılır. Bu diş estetiğinin uzun ömürlü olmasının bir diğer yolu ise dikkatli kullanımdır. Lamine diş ömrünün uzun olması için sert kabuklu yiyecekler ısırılmamalı, tırnak yenmemeli ve bazı kötü alışkanlıklar bırakılmalıdır.

 Hangi Durumda Lamine Diş Yapılır?

Lamine kaplama genel olarak ön dişlerde uygulanır. Renk değişimi olan dişlerde, ayrık dişlerde, rengi ve yapısı bozulmuş dişlerde, çapraşık ve eğri dişlerde  bu uygulama yapılmaktadır. Lamine diş uygulamasının birçok avantajı vardır. Doğal dişe uygun görünümü bu uygulamanın en büyük avantajdır. Metal bir alt yapıya sahip olmaması hem sağlıklı olmasına hem de doğal görünmesine neden olur. Lamine diş doğal dişlerden daha pürüzsüz yapıya sahip olduğu için bakteri oluşumu olmaz. Bu dişler renklenmeye karşı da dayanıklıdır. Herhangi bir cerrahi durum olmadığı için de en kolay uygulanabilen diş estetiği yöntemidir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi uygun ve dikkatli kullanımla en uzun ömürlü diş estetiği olabilecek bir işlemdir.

 Lamine Diş Fiyatı

Son yıllarda kolay uygulaması ile ön plana çıkan lamine diş fiyatları da merak konusu olur. Gerçek dişlerden ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi olan lamine diş uygulaması birkaç seansta yapılabilmektedir. Pek çok kişinin özellikle ön dişlerde estetik sorunu olmaktadır. Estetik sorunu olmayanların ise zamanla geçmeyen sararma benzeri durumlar kalıcı olmaktadır. Tüm bu sorunların en kolay çözümü ise lamine kaplamadır. Diş hekimlerinin öneri ve bilgisi ile bu uygulama yapılabilir. Güvenilir bir yerde diş kaplama yaptırmak sanılanın aksine uygun maliyetlerle mümkün olan bir işlemdir. Uzun süreli olarak kullanım fırsatı veren bu dişler kalite bakımından da en üst seviye hizmet sağladığından dolayı yoğun olarak tercih edilmektedir.

 

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?