Çekmeköy Zirkonyum Kaplama

çekmeköy zirkon

Çekmeköy Zirkonyum Kaplama

Diş estetiği ve diş tedavisinde birden çok kaplama malzemesi kullanılmaktadır. İki türlü uygulanma aşaması olan bu maddeler metal destekli ve metal desteksiz kaplama olarak isimlendirilmektedir. Metal destekli kaplamalar arka dişlerde pek önemsenmese de ön dişlerde estetik görünüm açısından pek hoş durmamaktadır. Metal desteksiz Çekmeköy zirkonyum kaplama hem dişlerinizin daha güzel görünmesini sağlar hem de diş eti ve ağız yapısı ile birebir uyum sağladığından dolayı sağlıklı kullanım imkânı sağlamaktadır. Zirkonyum maddesi, sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı, renk geçirgenliği bulunan beyaz renkli ve diş yapımından kullanılan özel bir maddedir.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Çekmeköy zirkonyum kaplama zirkonyum maddesinden yapılmaktadır. Yapım aşaması da genel olarak şu şekildedir;
• İlk önce uzman diş hekim tarafından hastanın dişler muayene edilir ve hasar dişer tespit edilir.
• Muayene edilen dişlerde sadece kaplama işlemine ihtiyaç duyuyorsa hemen uygulamaya başlanır. Fakat kaplama öncesinde dolgu ya da başka bir diş tedavisi gerekiyorsa, bunlar tedavi edilir.
• Kaplama işlemi için hastaya lokal anestezi, yapılır ve kısa sürede hastanın uyuşması sağlanır
• Akabinde doktor hastanın diş inceltme işlemesini yapar. Ve özel aletlerle birlikte hastanın diş çevresi ve diş uçları inceltilip, ağız için dezenfekte edilerek ölçüsü alınır.
• Dişlerin inceltilmesi estetik görüntüyü bozacağı için geçici diş kullanabilirsiniz.
• Hastanın fikri alınarak doktor bir renk belirler. Bundan doğal diş renkleriniz göz önüne alınır ve doktor ile hasta birlikte karar verir.
• Alınan diş ölçülerinize uygun zirkonyum kaplama en geç bir hasta içinde labaratuvar ortamında hazırlanır.

Hazırlanan zirkonyum kaplamalarınız geçici dişlerinize takılarak nasıl bir duruş sergilediği ve ağız yapısına uygunluğu kontrol edilir. İstenildiği gibi hazırlanmışsa dizinize yapıştırılarak zirkonyum diş kaplama işlemi tamamlanır.

Zirkonyum Diş Uygulaması Yaptıranlar Nasıl Beslenmeli

Çekmeköy zirkonyum uygulaması yaptıranlar için herhangi bir yasak bulunmamaktadır. Doğal dişlerde olduğu gibi dişlere hasar veren ceviz, fındık vs. gibi kabuklu gıdaları dişler ile kırılması, aşırı soğuk ya da sıcak içeceklerden kaçınılması, zirkonyum kaplama içinde geçerli olmaktadır. Sakız dişlere yapışacağı için zirkonyum kaplaması yaptıranların sakın çiğnemesi de sakıncalı karşılanmaktadır. Aynı zamanda her 6 ayda bir doktor kontörlünden geçirmeniz gerekmektedir.

Zirkonyum Kaplama da Renk Değişim Olur Mu?

Kaplama doğal diş görünüme ve rengine sahiptir. Doğal dişler içecek ve yiyeceklerden çabuk etkilenirler. Fakat yapay kaplama olduğundan dolayı zirkonyum dişler, içecek ve yiyeceklerden etkilenmezler. Dolayısı ile Çekmeköy zirkonyum renk değişme sorunları da bulunmamaktadır. Fakat yine de uzun yıllar kullanım sağlamak için zirkonyum kaplamalarınızı da dikkatli kullanmanız ve doğal dişler gibi günde en az iki kere fırçalamanız son derece önemlidir. Çekmeköy zirkonyum fiyat bakımından oldukça pahalı olsa da sağladığı avantajlar ve doğal görünümü nedeni ile pek çok kişi tarafında tercih edilmektedir. Son dönemler de popüler olan bu kaplamalar için mutlak uzman doktor tercih etmelisiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?