Dental İmplant Nedir?

dental implant

Dental İmplant Nedir, Avantajları Nelerdir?

Diş tedavilerinde en modern tedavi yöntemlerinden en çok merak edilen diş tedavisi yöntemi dental implanttır. Dental implantı kabaca açıklayacak olursak; insan vücudunun kendi parçası gibi kabul ettiği titanyumdan ya da zirkonyumdan yapılmış bir vidadır.

Dental İmplantın Avantajları Nelerdir?

Dental implantlar yedek diş kökleridir. Dental implantların aynı zamanda da diş köklerini ve gülüş estetiğini kaybeden insanlar için birçok avantajı vardır.

İşte Dental implantların size sağladığı ya da sağlayacağı avantajlar;

1- Mükemmel bir görünüm ya da başka bir deyişle gülüş estetiği

Dental implantı ya da başka bir deyişle diş implant tedavisi gören kişi, eksik olan gülüş estetiğine, dolayısı ile de mükemel bir görünüme kavuşur. Diş implantlaı kendi hastanın kendi dişi gibi görüneceği için kişiye doğal diş hissi verecektir. Üstelik dental implantlar kemikle kaynaşacak şekilde tasarlandığı için de kişi, kalıcı bir gülüş estetiğine sahip olacaktır.

2- Akıcı konuşma

Dental implant tedavisi gören kişi akıcı konuşma konusunda oldukça şansılıdır. Çünkü dental implantlar, dişlerin kayabileceği endişesi olmadan konuşmanıza izin verir.

3- Mükemmel bir diş kökü

Diş kökleri bir ağacın kökü gibi çeneye tutturulmuştur. Bundandır ki bir dişi kaybettiğinizde, o kökün bulunduğu yer boğluk olarak kalır. Ancak dental implant tedavisi sayesinde boş kalan kökler yeniden yapılandırılmış olur.

4- Yemek yeme kolaylığı

Yemek yemek, dişlerinde sıkıntı olan ve takma diş takanlar için genelde hep sıkıntılı olmuştur. Dental implantlar, doğal dişler gibi ağzınızda yer ettiği için doğal dişerinizin işlevini birebir görmektedir. Bu yüzden de yediğiniz her şeyin atdını doyasıya çıkartabilirsiniz.

5- Dayanıklılık

İmplant Sanatı’nın uzman hekimlerinin yaptığı dental implantlar, ağız hijyeni kurallarına uyulduğu sürece ömür boyu kullanılabilecek dayanıklılıktadır.

6- Özgüven

Dental implantlar, size gülümsemenizi geri vereceği için hem kendinizi iyi hissetmenize hem de özgüveninizin yerine gelmesine katkı sağlayacaktır.

Kısacası dental implantlar size sağlıklı ve özgüveni bol bir hayat sunmaktadır. Bu yüzden İmplant Sanatı kliniğimizin uzman hekimleri size yukarıda saydığımız tüm avantajları bir arada vermektedir. Siz de implant tedavisi konusunda çok daha fazla bilgi almak istiyorsanız, İmplant Sanatı kliniğimizin uzman hekimlerine danışabilirsiniz.

Unutmayın! Güzel bir gülüş için önce diş sağlığı…

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?