Esenler İmplant Tedavisi

esenler implant

İmplant Sanatı uzman hekimlerimiz tarafından Şişli bölgesinde kurulmuştur. Esenlerde yaşayan hastalarımızın memnuniyetine önem veriyoruz. Modern çağın son teknolojisiyle kurulmuş olan kliniğimizde Esenler implant tedavisi uyguluyoruz. Sizlere kazandırdığımız yeni gülüşlerle çevrenize referans oluyoruz.

İmplant eksik olan diş kökünün titanyum malzemelerden yardım alınarak yeni ve sağlıklı bir kök oluşturulmasıdır. Halk arasında implant işlemi kökün üzerine yerleştirilen porselen veya zirkonyum diş olarak algılansa da işlem sağlıklı bir diş kullanımı için hazırlanan kök olarak düşünülmelidir. Diş kayıplarının tamamlanması için kullanılan implant diş tedavisi, çene kemiğinin üst ya da iç kısmına yapılır.

Esenler İmplant Tedavisine Engel Olabilecek Sağlık Durumları

Bazı durumlarda İmplant tedavisinin uygulanması sakıncalı olabilir. Sigara tüketimi fazla olan hastalarda, sigara kullanımı ağız içerisindeki dokularda oluşan bakteri plağını direk etkiler ve enfeksiyon riskini arttırır. Enfeksiyon tedavi sırasında damakta oluşan yaralın daha geç iyileşmesine sebep olmaktadır. Kontrol altında olmayan şeker hastaları İmplant yapımında risk teşkil eden gruplar arasındadır. Şeker hastalarında uygulanan tedavi de dokulardaki tahribatın geç iyileşmesine ve enfeksiyon riskinin artmasına sebep olmaktadır. Hipertansiyonlu hastaların İmplant tedavisinden önce kan basıncı ölçümlerinin yapılması büyük önem taşır. Kalp rahatsızlığı bulunan hastalar diş hekimi tarafından hemen tedaviye başlanamayacak grupta olan hastalardır.

Kan pıhtılaşması bozuklu olan hastalara İmplant tedavisi uygulanması çok tehlikeli olabileceğinden bu hastalara uygulanmaz. Kemoterapi ve radyoterapi gören hastaların vücut dirençleri zayıf oldukları için tedavi sırasında ya da tedavi sonrasında enfeksiyon kapma riskleri diğer hastalara göre daha fazla olur. Bu sebeple bu gruptaki hastalara Esenler implant tedavisi genellikle önerilmez ve uygulanmaz. İmplant tedavisinde çene kemiğinin yapısı çok önemlidir. İmplant tedavisinde kullanılan titanyum implantların belli bir uzunlukları ve şekilleri bulunmaktadır. Kişilerin çene yapısı bazen bu implantlara uyum sağlayamayabilir.

Esenler İmplant Fiyatı Ne Kadar?

Esenler implant uygulaması için yapılan protezler gerçek dişlere çok yakın bir görünüm oldukları için doğal gözükmektedirler. Esenler implant tedavisi eksik dişleri tamamlarken diğer dişlere de dokunulmadığı ve yapılarının bozulmadığı için de tüm protezlere oranla daha uzun ömürlüdürler. Tedavinin fiyatını implant değil, implant için kullanılan maddeler belirler.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?