Esenler Lamina Kaplama

  Esenler Lamina Kaplama

Diş estetiği ve bakımı ihmal edilmemesi gereken sağlık durumlarıdır. Kişilerin daha sağlıklı ve dayanıklı dişlere kavuşabilmesi için son yıllarda çok etkili tedavi yöntemleri ortaya çıkarıldı. Kaliteli, dayanıklı ve kişi sağlığına uygun olan malzemeler kullanılan lamina uygulaması da etkili tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Bu uygulamanın yapılabilmesi için dişlerin ön yüzeylerinde çok hafif şekilde aşındırma işlemi yapılması gerekir. Ancak bu aşındırma işlemi dişin doğal formlarına kesinlikle zarar vermez. Sigara, çay ya da kahve gibi tüketimler sonunda dişlerinde sararma meydana gelen kişiler özellikle lamina uygulamasını tercih edebilirler. Dişlerin çok daha ışıltılı şekilde bir görünüm kazanmasında çok etkili bir uygulamadır.

 

  Lamina Diş Kaplamasını Kimler Yaptırıyor?

Estetik bir diş uygulaması olan Esenler lamina diş kaplama uygulaması herkese yapılabilen bir tedavidir. Ancak bazı kişilerin bu uygulamadan yararlanması daha sık karşılaşılan bir durumdur. Genelde lamina kaplamanın uygulandığı kişiler şu şekilde sıralanabilir:

  • Dişlerinin daha estetik görünmesini isteyenler,
  • Eğri ya da çarpık ön diş yapısına sahip olanlar,
  • Dişleri sigara, kahve ya da çay gibi içecekler nedeni ile sararanlar,
  • Diş yapısında genetik bozukluk olanlar,
  • Diş beyazlatma işleminden kesin çözüm alamayanlar, bu uygulamaya sıkça başvuruyorlar.

Bunların yanında gülüş tasarımı yaptıranlar da hekimlerinin önerileri doğrultusunda lamina kaplama uygulamasından faydalanabiliyorlar.

 

  Lamina Kaplama Yaptırmak Neden Avantajlıdır?

Birçok kişinin merak ettiği konulardan biri de lamina kaplamanın avantajlarıdır. Esenler lamina kaplama uygulamasının birçok farklı avantajı olduğundan bahsedilebilir. Bu avantajlar arasında en önemlisi de bu uygulama sayesinde çok daha kolay şekilde estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Dişlerin doğal yapısına zarar vermeyen lamina kaplama birçok bakımdan en uygun tedavi yöntemi oluyor. Pürüzsüz porselen yüzey sayesinde diş yapılarında kolay kolay renk değişimi meydana gelmiyor. Aynı zamanda bu uygulama yapılırken en güçlü medikal yapıştırıcılar kullanılıyor ve bu da dişler üzerindeki porselen yapının bozulmasının önüne geçiyor. Diş yapısına çok fazla zarar vermeyen lamina kaplamalar uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.

 

  Lamina Uygulamasında Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Lamina diş uygulaması yaptıran kişilerin uygulama sonrasında bakım işlemine büyük önem vermesi gerekiyor. Diş bakımı sırasında ağız gargarası, diş ipi kullanımı önemlidir. Aynı zamanda ön dişlerde sert gıdaları ısırma işleminin yapılmaması gerekir. Bunlara ek olarak eğer kişiler de geceleri diş ısırması ya da gıcırdatma var ise gece uykusu sırasında diş plağı kullanmaya önem verilmelidir. Bunlara ek olarak altı ayda bir hekim kontrolü yaptırılması da önemli bir bakım işlemidir. Kişilerin tırnak yeme alışkanlığını terk etmesi da son derece önemlidir. Lamina fiyatları hakkında bilgi edinmek isterseniz kurumumuzdan her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Uygulama için de önceden randevu alarak profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?