Esenler Zigoma İmplant

esenler implant

İmplantlar hayatı kolaylaştıran medikal mucizeler olarak hayatımızda daha fazla yer almaya devam etmektedirler. Ağız ve çene yapısının bozulduğu zamanlarda başvurulan bu seçenek son yıllarda daha da gerekli olan Zigomatik implantlar üretilmeye başlanmıştır. Bu konuda Esenler Zigoma İmplant olarak her zaman hizmetinizdeyiz

Zigoma implant nedir

Esenler Zigoma İmplant olarak uyguladığımız zigoma implant üst çenesinde bozulma nedeni ile normal medikal implantların uygulanamadığı hastalar için tercih edilen cerrahi bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde uygulama daha kıza zaman aldığı için hasta kısa sürede normal hayatına geri dönebilir. Bu tedavi yönteminin uygulanması bir kaç aşamadan oluşur. Muayene sonrası eğer üst çenede normal implantın uygulanabileceği bir sağlam kemik kalmamışsa uygulanır. Kemik tozu ya da diğer yöntemlerle onarılamayacak kadar aşınmış olan kemik yapılarında özellikle tercih edilirler.

Uygulama nasıl yapılıyor

Zigoma implant çap ve uzunluk olarak bir çok çeşide ayrılmaktadır ancak temel olarak üst çene kemiğine sabitlemesi yapıldığı için diğer implantlara göre daha büyük boyutlardadır. Uzun yıllar boyunca diş protezi kullanımı sonrasında meydana gelen üst çene kemiği alınması durumlarında tedavi için en iyi yöntemdir. Çene tomografisi dikkatli şekilde incelendikten sonra bilgisayar ortamında yapılacak uygulama belirlenir ve buna dair bir demo hastanın onayına sunulur. Çene ve dudak yapısına uygun olduğu netleşince uygulamaya geçilir. Uygulama cerrahi yöntemle yapılır. Bu nedenle hasta uygulamanın yapılabilmesi için genel anestezi yöntemi uygulanarak uyutulur. Operasyonda üst çeneye Zigoma implant yerleştirilir. Sonrasında uygun olan protez eklenerek hastanı konforlu bir şekilde hayatına devam etmesi sağlanır. Uygulama toplamda bir kaç gün sürdüğü için hasta çok kısa sürede normal hayatına dönüş yapabilmektedir. Bu yöntemin tercih edilmesindeki ana unsurlardan biriside budur. Tedavi esnasında zaman kaybı yaşamamak süreli zaman dilimi için önemli bir unsurdur.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?