Esenler Zirkonyum Kaplama

esenler zirkon

Esenler Zirkonyum Kaplama

Diş estetiği ve diş sorunlarında tercih edilen Esenler Zirkonyum kaplama son dönemlerde ülkemizde bir hayli yaygınlaşmaya başlamıştır. Neredeyse 18 yaşından büyük her yaş gurubu hastalarda rahatlıkla uygulanabilen bu kaplamalar doğal diş görünüme sahip olan beyaz renktedir. Metal desteksiz diş kaplama olduğundan dolayı estetik açısından da hiçbir sorun teşkil etmeyen zirkonyum kaplamalar, zirkonyum maddesinden ağız ve diş yapınıza uygun o ölçülerde hazırlanmaktadır.

Hangi Durumlarda Zirkonyum Diş Kaplaması Tercih Edilir

Erenler zirkonyum kaplama aşağıdaki durumlar söz konusu olduğunda doktor tarafından uygun görülür. Bu durumlarda genel olarak şu şekilde sıralanabilir;
• Iki diş arasında ayrığın fazla olduğu durumda,
• Aşırı sigara, alkol çay kahve tüketiminden dolayı rengini kaybetmiş ve sarısı çıkmayan dişlerde ve beyazlatma işlemlerinin etkisiz olduğu durumlarda
• Çürük dişlerin tamirinde ya da saklanmasında
• Çürük dişlerde ve aşırı diş kaybı durumunda
• Diş eti çekilmelerinde
• Dolgu yapılan dişlerde
• Metala alerjisi olan kişilerde metal destekli kaplamalar uygun görülmez bunun yerine zirkonyum kaplama yapılır.
• Esteki görünümü kötü olan dişlerde

Daha birçok diş sorunlarında zirkonyum diş kaplama uygulaması doktorlar tarafından hastaya tavsiye edilmektedir.

Zirkonyum Kaplamada Sararma Ya Da Kararma Olur Mu?

Erenler Zirkonyum kaplama uygulaması farklı işlemlerden geçirilerek son halini alır. Genellikle zirkonyum kaplamalarında kullanılan zirkonyum maddesi birçok açıdan kullanışlı ve avantajlıdır. Zirkonyum kaplamaların yüzeyi pürüzsüz ve kaygan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle diş yüzeyinde Tartar oluşturmaz ve yemek kalıntılarında diş yüzeyinde ya da diş eti arasında birikmediği için renk değişimine uğramaz çay kahve, sigara gibi içeceklerden hiçbir şekilde etkilenmez ve sararmaz. Ancak uzun süreli ve sağlıklı kullanım için mutlaka zirkonyum dişlerinizin de düzenli olarak fırçalamanız gerekmektedir. Erenler Zirkonyum fiyat pahalılığı göz önünde bulundurarak her zaman bu kaplamaların yaptırma şansınız olmadığından dolayı zirkonyum dişlerinizin bakımı da tıpkı doğal dişleriniz gibi önemlidir.

Zirkonyum Kaplama Kırılır Mı?

Erenler zirkonyum uygulaması doğada çok zor bulunan zirkonyum maddesinden yapılmaktadır. Zirkonyum dioksit oksijen ile buluştuğu zaman ortaya çıkan bu madde, diş sektöründe kullanılabilir hale getirmek için teknolojik be kimyasal alanlarda özel işlemlerde geçirilerek, sağlamlığı uygun hale getirilir. Şeffaf yapısı ve ışığı geçirgen özelliğe sahip olması sayesinde dişlerinizin doğal görünmesini sağlar. Korozyona uğramaz, dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olan zirkonyum dişler aynı zamanda sıcak ve soğu da geçirmez dikkatli kullandığında ve doğal dişlerinize yaptığınız bakım işlemlerini de zirkonyum kaplamalarınıza da yapmanız halinde kesinlikle kırılmaz yapmaz.

Zirkonyum Kaplama Garanti Süresi

Zirkonyum kaplamalar dayanıklı sağlam ve doğal diş görünüme yakın olmak üzere çeşitli özelliklere sahiptir. Ancak bu kaplamalar için tam bir garanti süresi vermek doğru olmaz. Çünkü kullanım süresi ve garantisi, kaplamayı yapacak hekimin uzmanlığına, kullanıldığı malzemeye ve kaplanın hazırlanışına göre minimum 5 maksimum ise 10 yıl arasında değişiyor. Dikkatli bakım, düzenli fırçalama ve her 6 ayda bir doktor kontörlü ve hassas kullanım ile zirkonyum dişlerinizi 120 yıl boyunca kullanabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?