Esenyurt İmplant Tedavisi

esenyurt implant

İmplant Sanatı uzman hekimlerimiz tarafından Şişli bölgesinde kurulmuştur. Günümüz teknolojisiyle hazırlanmış kliniğimizde, kendi alanlarında uzmanlaşmış hekim kadrosuyla hizmet vermektedir. İmplant Sanatı en güncel bilgilerle tedavilerimizi uyguluyor ve gelişimimizi hastalarımıza yansıtıyoruz.

Bugünlerde kullanılan implantın, 21. yüzyılda üzerinde en çok tercih edilen diş tedavi yöntemi olduğu ortaya çıkmaktadır. Bazı insanlar neden diş implantına ihtiyaç duyduklarını ve implantların ağız sağlığına nasıl fayda sağladığını merak ediyorlar. İmplant Sanatı olarak Esenyurt’ta yaşayan hastalarımıza implant uygulaması yapıyoruz.

Esenyurt implant uygulaması çene kemiğini korumak için eksik bir dişin yerine geçer. Sadece normal bir diş gibi değil aynı zamanda bir diş olarak da işlev görür. Esenyurt implant tedavisi sayesinde hem eksik olan dişler tamamlanarak dişler normal işlevini yerine getirir, hem de ağızdaki eksik dişlerin oluşturduğu görüntüyü kapatarak estetik olarak dişlerin doğal ve güzel gözükmesini sağlar. Esenyurt implant insan vücudu ile uyumlu küçük titanyum vida ve üzerine gelen abutment ile birleştirilir. Ardından yapılan kronlarla da tedavi tamamlanır.

Titanyum vidanın özelliği ise doğal diş kökünün görevini yapması için geliştirilmiş çene kemiğine uyumlu yapay diş kökü olması. Tedavi bir ya da daha fazla meydana gelen diş kayıplarında uygulanabilir. Ayrıca implant tedavisi günlük hayatımız için oldukça avantaj sağlamaktadır. Daha iyi çiğneme, her istenilenin rahatlıkla yenebilmesi, daha estetik bir görünüm elde etmek ve özgüvenin geri kazanılması ile daha mutlu bir sosyal hayata sahip olmak gibi.

İmplant Tedavisinin Yapıldığı Durumlar

Esenyurt implant yapılmadan önce diş hekimi kişinin genel sağlık durumunu ve çene yapısının implant tedavisi için uyumlu olup olmadığını kontrol eder. Ağız modellemesini belirlemek için röntgen çekilir.
Tek bir dişin kaybedilmesi halinde, diğer komşu dişlere zarar vermeden tek bir implant uygulanabilir. Büyük ve azı dişlerin olmaması durumunda Esenyurt implant uygulaması yapılabilir. Alt çenede tüm dişlerin olmadığı durumlarda da diş implantı tedavi yöntemi oldukça başarılı bir uygulamadır.

İmplant Tedavisi Pahalı Bir Uygulama Mıdır?

Esenyurt implant uygulaması, başarılı sonuçları nedeniyle her geçen gün kullanımı daha da artmaktadır. İmplant tedavisi diğer tedavi seçenekleri ile karşılaştırıldığında daha pahalı bir tedavidir. Ancak diğer tedavi yöntemlerindeki kullanım süresi ile kıyaslandığında zaman ise implant tedavisi uygun bir tedavidir.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?