Esenyurt Zigoma İmplant

Esenyurt Zigoma İmplant  klasik implantlara göre daha orijinal sonuçlar ortaya çıkarıyor. Yapısal olarak daha büyük bir kalıba sahiptir. Üst çene kısmına implant uygulanamayan kişilere zigoma implant yapılır. Özellikle kemik erimesi ile karşı karşıya kalan hastalar, tedavi sonrası kendilerini daha iyi hissediyorlar. Gün içerisinde rahat bir şekilde yemek yiyebiliyorlar. Ağızda oluşan mikroskobik canlılar ve lezyonlar yok olur. Buna bağlı olarak ağız kokusunda azalış meydana gelir. Diğer implant türleri 6,8,10 uzunluğuna sahipken, zigoma implant ise 40 ve 50 mm arasında değişim gösteriyor. Yapısı özel bir yüzeyden tasarlanmıştır.

Zigoma İmplantın Faydaları 

Yaşlılarda kemik erimesine bağlı olarak Esenyurt zigoma implant yapılabilmesi oldukça zordur. Bu nedenle zigoma implant yüzeyi büyük olduğu için üst çene kısmı anestezi uygulanarak  implant uygulanır. Genellikle total olarak protez kullanmış kişiler implant tedavisine yöneliyorlar. Total protez kullanan kişiler, uzun süre diş kullanmadıkları için kemik erimesi meydana gelir. Genetik faktörler bağlı olarak bazı insanların diş kökleri çok zayıftır. Bu nedenle sıklık ile erken yaşlarda diş kayıpları oluşur. İmplant  ile birlikte tedavi tamamlanır ve kişi kendisini daha iyi hisseder.

Zigoma İmplant Nasıl Yapılır? 

Tedavi öncesi hastanın diş yapısı incelenir. Tomografik fotoğraflar dışın sağlamlığı hakkında geniş çaplı bilgi veriyor. Çene kemikleri yapısal açıdan tespit edilir. Kemiğin çene ile olan mesafesi tespit edilir ve not alınır. Esenyurt Zigoma implant iyileşme konusunda adeta çözüm üretiyor. Ameliyat öncesi kişinin acı hissetmemesi adına anestezi uygulanır. Daha sonra ise implant diş yapısına oturacak şekilde yerleştirilir. Zigoma implantın çıkmaması için kaliteli ve sağlıklı bir yapıştırıcı sürülür. Diş uzun yıllar boyunca kullanılmasına rağmen ağızdan düşmez. Tedavi sonrası implantların bakımı büyük bir titizlik ile yapılmalıdır. Günlük sabah, öğle ve akşam saatlerinde dişlerin fırçalanması gerekiyor. Zigoma implant için bizlerden hizmet alabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?