Eyüp Zigoma İmplant

Son yıllara teknolojinin gelişmesi ile ilgili olarak Eyüp Zigoma İmplant merkezimizde de kullandığımız yeni tedavi yöntemleri uygulanmaya başlamıştı. Daha önce tedavisi mümkün olmayan hastalıklar bu sayede tedavi edilebilir hale gelmiştir. Diş tedavileri için de aynı durum söz konusudur. Çene yapısı, çene kemikleri ve diş yapıları bozulmuş olan hastalar önceleri sadece kaplama, dolgu gibi yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılırken bugün İmplant, ve Zigoma İmplant gibi yenilikçi tedavi yöntemleri geliştirilmiştir.

Diş tedavilerinin başarısı

Uygulanan yenilikçi tedavi yöntemleri sayesinde insanlar diş sağlığına daha rahat kavuşabilmekte ve bu sağlığı tedavinin uygulanma biçimine bağlı olarak ömür boyu koruyabilmektedirler. Bu durum toplum ağız sağlığına olumlu şekilde yansımakta ve diş hekimlerimizi yenilikleri takip etmeye teşvik etmektedir. Bu sayede gelişim devam etmektedir. Eyüp Zigoma İmplant merkezimiz her zaman hizmetinizde.

İmplantlar en iyi tedavi yöntemi

Dişi tedavisinde implantların kullanımı her geçen gün artmaktadır. Diş sağlığı geri dönülemez şekilde bozulmuş insanlar için uygulanan implantlar bazı hastalar için uygulanamazlar. Bundan dolayı farklı tedavi arayışları devam ederken Zigomatik implantlar geliştirilmiştir. Zigoma implant üst çenede aşırı derecede aşınma olan hastaların tedavisi özel olarak üretilmişlerdir. Üst çeneye monte edileceği için normal implantlara göre daha uzun ve çaplarının daha geniş olduğunu görürüz. Bu implantların monte edilebilmesi için öncelikle hastaların tedavi edilmeleri gereklidir. Tedavinin ardından hastaya nasıl bir uygulamaya yapılacağı aktarılır. Sonrasında ise tedavinin ardından dişlerin nasıl görüneceğine dair demolar oluşturulur. Hastaların ağız ,dudak yapılarına uyması halinde ise implantlar uygulanır. Bu süreç cerrahi müdahaleyi gerektirdiği için  hasta operasyon esnasında genel anestezi yapılarak tedavi edilir. Sonrasında ise iyileşme süreci çok kısa sürmektedir. İyileşmenin kısa sürmesi de hastalar için büyük avantaj sağlamaktadır. Normal implantlarda haftaları bulabilen iyileşme süreci bu yöntemde sadece bir kaç gün sürebilmektedir. Özellikle zaman problemi yaşayan hastaların kullanabilmesi için en ideal tedavi yöntemidir. Eyüp Zigoma İmplant merkezimize sizleri bekliyoruz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?