Fatih Lamina Kaplama

Fatih Lamine Kaplama

İnsanların hayatlarında ve görünüşlerin de en önemli kısımları gülümsemeleri ve gülümsemelerin başkahramanı ise dişlerdir. Diş bakımı hem sağlık açısından hem de görüntü açısından önemlidir. İnsanlar bazen doğuştan gelen yapısal bozukluklar sebebiyle çapraşık diş ayrık diş gibi problemler ile karşılaşabilmektedir. Bunun dışında herhangi bir kaza sonucu veya çürük sonucu diş kaybı gibi sonuçlar da oluşabilmektedir. Ayrıca bazı alışkanlıklar sebebiyle ve kötü alışkanlıkları neden olduğu sonuçlar ile beraber dişlerde renk değişiklikleri gibi sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Bu tarz sorunlar gülümsemeye gölge düşüren niteliktedirler. Bu sebeple de insanlar bu sorunlardan kurtulabilmek için diş estetiği yöntemlerine başvurmaktadırlar. Pek çok farklı diş estetiği yöntemi vardır Bunlar Zirkonyum diş, lamine diş emmak diş en başta olmak üzere farklı uygulamalar göstermektedirler. Fatih lamine uygulama hem lamine kaplama hem de diğer yöntemleri başarı ile uygulayan bir kliniktir.

Lamine  Nasıl Uygulanır?

Lamine kaplama özellikle ön dişlere yapılan bir uygulama şeklidir. Bu uygulama için öncelikle hastanın diş ölçüleri alınır, alınan diş ölçüsüne göre laboratuar ortamında porselen yaprakçık üretilir. Üretilen bu yaprakçıklar sorunlu dişin üzeri törpülenen dikten sonra yapıştırılır. Lamine kaplama Işık geçirgenliği olması sebebiyle doğal dişlerle uyumlu bir görüntü sergilemektedirler. Bu sebeple de insanlar gülüşlerinde yapay bir görüntü olmaması ve uygulamasının kolay olması gibi bazı etkenlerden dolayı lamine kaplamayı tercih etmektedirler Fatih Lamine kaplama uygulaması herhangi bir cerrahi müdahale gibi işlemler gerektirmemektedir.

Lamine Diş Kimler İçin Uygun?

Fatih Lamine Kaplama
Lamine Kaplama

Lamine kaplama her yaş grubundan insan yapılabilmektedir. Bu kaplamanın yapısı gereği arka dişlere uygulanması çok sağlıklı sonuçlar vermemektedir. Lamine kaplama daha çok ön dişlere uygulamak doğru olacaktır. Çapraşık diş ve ayrık diş sorunu olanlarda diş yapısını düzeltmek için Fatih lamine kaplama yapılabilmektedir. Bunun dışında dişlerde geçmeyen renk sorunlarında yine bu kaplama yöntemi tercih edilmektedir. Ayrıca bazı kimselerde diş boyutlarında uyumsuzluk gibi sorunlar oluşabilmektedir. Bu sorunların giderilebilmesi için veya diş ucundaki kırıklar kapatılması için lamine kaplama kullanılmaktadır

Lamine Kaplama Fiyatları

Lamine fiyatları yapılacak olan diş sayısına göre ölçülerine göre değişiklikler gösteren bir uygulama çeşididir. Şu anda pek çok klinikte lamine kaplama yapılmaktadır. İnsanlar hem maliyetinin çok yüksek olmaması hem de uzun yıllar kullanımının sağlanabilmesi sebebiyle lamine kaplama sık sık tercih etmektedir. Uzman hekimler tarafından laboratuar ortamında lamine kaplama yaptırmak gerekmektedir.

Kimler Lamine Kaplama Kullanamaz?

Lamine kaplama hemen hemen herkese yapılabilen bir uygulamadır. Fakat bazı durumlarda lamine kaplamanın yapılması sağlıklı olmamaktadır. Örneğin tırnak yeme, gece diş gıcırdatma gibi kötü alışkanlıkları olan kimselerde lamine kaplama yaptırmak uygun değildir. Bu kimselerin öncelikli olarak bu rahatsızlıklarından tedavi olduktan sonra bu uygulamayı yaptırmaları daha doğru olacaktır.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?