Gaziosmanpaşa Zigoma İmplant

Diş sağlığını kazanabilmek için insanlar binlerce yıldır ağızlarına müdahale etmeye edam etmektedirler. Ancak tarihin belki de hiç bir döneminde bu dönemdeki kadar başarılı tedavi yöntemleri geliştirilememiştir. Son yıllarda malzeme biliminin gelişim göstermesi sayesinde Gaziosmanpaşa zigoma implant kullanımı mümkün olmuş, bu durumda beraberinde sağlık getirmiştir.

Zigoma İmplant nedir?

Zigoma implant bir şekilde diş sağlığını kaybetmiş olan hastalara uygulanan özel bir tedavi yöntemidir. Gaziosmanpaşa zigoma implant tedavi hizmetlerinin en başarılı şekilde cerrahi yöntemlerle uygulanabildiği güzide bir semtimizdir. Tedavinin ana amacı artık protez dahi kullanamayacak durumda olan hastalarda iyileşme sağlamaktır. Bunun için özel olarak tasarlanmış vidalı zigomatik implantlar 4 ya da ihtiyaç durumuna göre 5 adet olmak üzere çene kemiğine monte edilir. Ancak bu işlemin yapılmasından önce hastanın özenli bir muayene sürecine dâhil olması gerekmektedir. Bu muayene sonucunda doktorun uygun görmesi halinde hastanın fiziksel durumu, genel sağlığı da uygunsa uygulama yapılır.

İmplant Ameliyat mı demek?

Normal implant takılması olaylarında hastaların ameliyat edilmeleri kimi zaman gerekli olabilmektedir. Ardışık olarak bir kaç işlemin uygulanması ile yapılan bu tedavi yöntemi haftalarca sürecek kadar zaman alabilmektedir. Ancak Gaziosmanpaşa zigoma implant hizmeti ile tedavi olmayı seçen hastalar için bu süre daha kısadır. Bir kaç gün içinde normal hayatınızı yaşamaya devam edebiliriniz. Bu tedavinin uygulanması tamamen cerrahi bir süreçtir. Bu nedenle zigoma implant yaptıracak kişilerin cerrahi olarak müdahale edilmeye ihtiyaçları vardır. Uzman doktorlar tarafından operasyon kısa sürede tamamen sağlığa kavuşmayı sağlar. Kısa zaman için ülkemize gelen gurbetçilerimizin özellikle zaman açısından sorun yaşamalarından kaynaklı olarak sıklıkla tercih ettikleri ve çok büyük başarı sağlanan bu yöntemin her geçen gün kullanımı artmaktadır.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?