Gaziosmanpaşa Zirkonyum Kaplama

   Gaziosmanpaşa Zirkonyum Kaplama

İstanbul’a bağlı olan Gaziosmanpaşa yaklaşık beş yüz bin nüfusuyla Avrupa yakasında bulunur ve Türkiye’nin en büyük ilçesi olma özelliğine sahiptir. 1983’te ilçe statüsü kazanan Gaziosmanpaşa tramvay hatlarının kurulmasıyla hızlı bir şekilde nüfusu artmaya başladı. İlçede orta halli işletmeler hizmet veriyorlar. Bunun yanında ilçenin sakin kısımlarında tarımla uğraşan bir kesim de bulunmaktadır. Hızlı bir şekilde gelişmekte ve buna bağlı nüfusu da artmaktadır. Gaziosmanpaşa zirkonyum kaplama burada bulunan önemli diş merkezleri tarafından yapılmaktadır. Günümüzde giderek önem kazanan zirkonyum kaplama gelen kişiler tarafından tercihi artmaktadır. Zirkonyum kaplama hem diş kaplamalarında hem de implant tedavilerinde uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem metal diş kaplama tekniğine karşılık geliştirilmiş bir yöntemdir.

   Zirkonyum Kaplama Nedir

Diş hastalıkları birçok insanın muzdarip olduğu konudur. Fakat gelişen teknolojik yöntemler sayesinde diş hastalıkları sorun olmaktan çıkmıştır. Çünkü her gün çıkan başarılı yöntemler ile tüm sorunlara kolaylıkla müdahale edilmektedir. Diş kaplaması öncesi tahrip olan dişler üzerinde bir takım çalışmalar yapılır. Diş kaplama tedavisi üç farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlar, metal kaplama zirkonyum kaplama ve tam porselen kaplamadır. Bunlardan zirkonyum kaplama yeni ortaya çıkan hizmetlerdendir. Gaziosmanpaşa zirkonyum kaplama dişlerin yoğun ilgi görmesinin en temel nedeni doğal ve estetik bir görünüm vermesi sebebiyle tercih edilir. Beyaz renk bir maddeden oluşan zirkonyum saf halinden zirkonya seramiği denen bir ürüne dönüşür. Bu ürün içerisinde metal bulundurmadığı için çokça kullanılır.

  Zirkonyum Kaplamanın Avantajları

  • Dişin doğal ve gerçek rengine çok benzemesi
  • Uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir ve ışık geçirgenlik özelliği bulunur.
  • İçerisinde bulunan yapıştırma malzemesi sayesinde kolay kolay çıkmaz.
  • Günümüzde metale karşı alerjisi bulunan birçok insan vardır. Bu sebeple zirkonyum kaplama içerisinde metal bulundurmaz.
  • Zirkonyum kaplama dişler son derece dayanıklı malzemelerden yapılmıştır.
  • Kullanan kişilere rahat bir kullanma olanağı sunması

  Zirkonyum Kaplama Nasıl Olur

Zirkonyum kaplama tedavisi de normal diş kaplama gibi aşamalardan meydana gelir. Fakat aradaki tek fark zirkonyum kaplama içerisinde kullanılan malzemelerin farklı olmasıdır. Gaziosmanpaşa zirkonyum uygulaması sırasında öncelikle dişler üzerinde küçültme ve kaplamanın rahat yerleşmesi için inceltmeler yapılır. Daha sonra ağız içerisinde dişlerin olduğu kısımda ölçü alınır. En son laboratuvar ortamında zirkonyum dişler hazırlanır. Diş renginde özel üretilen zirkonyumlar hazırlandıktan sonra yapıştırıcılar yardımıyla yapıştırılır.

  Zirkonyum fiyatları

Gaziosmanpaşa zirkonyum fiyat diş kaplama özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bu durumun en önemli nedeni ise şöyledir: zirkonyum kaplama yaparken yaptırılacak diş sayısı en önemli belirleyici etkendir. Bunun dışında kullanılan malzemenin kalitesi, işçiliği ve hangi doktor tarafından yaptırıldığı da çok önemlidir. Etkili olan tüm bu sebepler belirlendikten sonra ona göre bir fiyat uygulaması belirlenir. Sizlerde zirkonyum kaplama yaptırmak istiyorsanız Gaziosmanpaşa zirkonyum kaplama diş merkezine gelerek her türlü hizmeti alabilirsiniz.

 

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?