İstanbul Lamina Kaplama

Lamina kaplama dişe çok ince bir şekilde uygulanan porselen tabakadır. Bu uygulamada ışık geçirgenliği en üst seviyededir. Bu nedenle doğal diş yapısına çok yekindir. Ayrıca dişlere zarar vermeden estetik bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.  Bu uygulama en koruyucu tedavilerden biridir. Lamina kaplama, yaptıracak olan kişinin istediği renk ve formda hazırlanıp uygulanabilmektedir.

Lamina Kaplama Nasıl Uygulanır?

Bu uygulama yapılmadan önce hastanın diş ve ağız yapısı kontrol edilir. Lamina diş uygulaması öncesi ön hazırlık gerektiren durumlar olabilir. Lamina kaplama uzman diş hekimleri tarafından diş kliniklerinde yapılmalıdır.  Çok dikkat ve özen isteyen bir uygulamadır. Yanlış bir hareket sağlam bir dişi kaybetmenize sebep olabilir. Bu yüzden uzman kişilerce yapılmalıdır.

Diş yüzeyi ve kaplamanın iç kısmına uygulanan özel bir yapıştırıcı ile kaplama yapıştırılır. Yapıştırma işleminde kullanılan madde çok kuvvetlidir. Kaplamanız kendiliğinden düşmez.  Uzman bir diş hekimi tarafından, elmas freze ile kesilerek dişten uzaklaştırılabilmektedir.  Ayrıca lamina kaplama estetik bir uygulamadır. Bu yüzden işlemi yapacak olan hekimin sanatsal bir yönü olması gerekir.  Bu işlem diş yapısına, sayısına ve ön hazırlık sürecini dikkate alırsak farklı sürelerde bitebilir. Normal şartlarda 3-4 saat sürmektedir.

Lamina Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

Lamina kaplama herkese uygulanabilmektedir. Lamine kaplama gerektiren durumlar;

 • Çay, sigara ve kahve gibi dış etkenler sonucu oluşan inatçı sararmalarda,
 • Dişler arasındaki boşlukların kapatılmasında,
 • Bozulmuş ve renk değişikliğine uğramış dolguların restore edilmesinde,
 • Şekli bozulmuş ve kırılmış dişlerin onarılmasında,
 • Devam eden bir diş tedavisinde doktor tavsiyesiyle takviye tedavi olarak,
 • Çarpık dişlerin onarılmasında,
 • Estetik olarak daha güzel dişlere sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmesi,

durumlarında uygulanır.

Lamina Diş Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Lamina diş uygulamasından sonra ağız bakımına dikkat etmek gerekir.
 • Lamina diş kullanan kişilerin diş ipi ve gargara kullanması uygun değildir
 • Ön dişlerle fındık ceviz gibi sert gıdalar ısırılmamalıdır
 • Diş sıkma ve diş gıcırdatma hastalığı olanların gece diş plağı kullanmaları gerekir.
 • 2 ayda bir dış hekimi kontrolü yapılmalıdır.
 • Tırnak yeme hastalığı olanlar lamina kaplama yaptırmadan önce tedavi olmalı bu hastalıktan kurtulduktan sonra lamina kaplama yaptırabilir.

Lamina Kaplama Fiyatları 

Lamina kaplama fiyatları özel klinik ve devlet hastanelerine göre farklılıklar göstermektedir. Klinikler farklı fiyat politikalar uygulayabilirler.

İstanbul lamina fiyat konusu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lamina kaplama uygulamasından önce yapılması gereken bir ön işlem olup olmadığı, diş sayısı gibi etkenlere bakılarak fiyat belirlenmektedir. Çünkü diş sayısının arması zaman ve malzemenin de artması anlamına gelmektedir.

İstanbul Lamina Kaplama

İstanbul Lamina kaplama kliniğimizde uzman ve tecrübeli kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz. Lamina kaplama çok hassas ve özen gerektiren bir konudur. Seçkin ve kaliteli ekibimizle sizlere güven vermek ve memnuniyeti en üst seviyede tutmak en önemli prensibimizdir.

İstanbul lamina uygulaması konusunda en iyi sonuçlara ulaşmak için, büyük bir titizlik ve özenle çalışmaktadır

İstanbul lamina kaplama olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek için lamina kaplama alanında teknolojiyi yakından takip etmekteyiz.  Sizleri güler yüzle uğurlamak ve istediğiniz sonucu alabilmeniz için kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

 

 

 

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?