Kadıköy Zigoma İmplant

Zigoma implant üst  çeneye uygulanan bir implant çeşididir. Üst çene kemiği olmayanlar için zigoma implant uygulanır. Kemik kaybı oluşmuş dişsiz  kişilerde cerrahi ve protetik tedavi zorlaşabiliyor. Özel olarak yapılan implantlar kullanılarak teknik bir şekilde hastalara sabit dişler yapılmaktadır ve yeniden diş sağlığına kavuşurlar. Üst çene kemiği olmayan hastalara implant uygulanmadığı için Kadıköy zigoma implant uygulanır.  İmplant elmacık kemiğine uygulanarak sabit ve hızlı protezler yapılır. Zigoma implantı genel anestezi altında veya lokal anestezi ile yerleştirme işlemi gerçekleşiyor.

Zigoma İmplantın Avantajları Nelerdir?

Çene kemiği olmayan hastalara uygulanan bir implant olması bu uygulamanın profesyoneller tarafından yapılmasını gerekli hale getiriyor. Elmacık kemikleri sayesinde hastaların implant yaptırma olasılığı bulunuyor. Kanser ve tümörden dolayı çenesini kaybeden hastalar içinde zigoma implant operasyonu yapılabiliyor. Kadıköy Zigoma implant uygulaması uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor. Hastanın çene kemiğinde ki diş kaybı yeniden geri kazandırılması kendini iyi hissetmesini ve estetik açıdan da üst düzey kalite sağlamaktadır. Eksik dişler düzeltilirken, sağlam olan komşu dişlerin kesilmesine gerek duyulmuyor.

Zigoma İmplant Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Doktorun verdiği süre zarfında, sıcak yemek yememesi ve ilaçlarını düzenli bir şekilde kullanması gerekiyor. Bu tedaviyi almış olan hastaların geçici protez dönemlerinde sert besinler tüketmemesi gerekir. Kalıcı implantın yapılması halinde istenildiği gibi besin tüketimi başlayabilir.  İmplant diş olarak tamamen kalıcı olduğu zaman, sert gıdaların tüketilmemesi gerekiyor. Çünkü diş yapısı ve minesi sert gıda nedeni ile zarar görebilir. Diş yapısının daha çok güçlenmesini sağlayan yumurta, peynir tarzı besin kaynakları tüketilebilir. Sayılan bu besinler, diş yapısı ve implantının kuvvetlenmesine destek olur. Kadıköy Zigoma implant merkezinde yapılan uygulamanın uzun yıllar boyunca kullanılması için temizlik kurallarına dikkat edilmesi gerekebilir. Dişler diş minesine zarar vermeyecek şekilde fırçalanabilir.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?