Kimlere Diş İmplantı Yapılır ?

implant yaptırmak

Kimlere Diş İmplantı Yapılır?

Kimlere diş implantı yapılır ya da diş implantı yaptırmak için hangi şartlar yerine getirilmelidir soruları diş implantı için sorulan soruların başında gelmektedir. Nedeni ise diş implantı hakkında bilgi kirliliğinin olmasıdır. İmplant Sanatı diş kliniği olarak, daha önceki yazılarımızda diş implantı hakkında birçok soruya cevap vermiştik. Şimdi ise sıra ‘Kimler Diş İmplantı yaptırabilir?’ ve ‘Diş implantı yaptırmak için hangi şartlar yerine getirilmelidir?’ sorularını sizler için cevaplayacağız.

Şöyle ki 18 yaşını geçmiş her birey, önemli bir sağlık sorunu yoksa diş implantı tedavisini yaptırabilir. Çünkü diş implantı uygulamasını yaptırabilmek için kişinin kemik gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. Burada çene kemiğinin kalınlığı ve yüksekliği oldukça önemlidir.

Diş implantı yaptırabilmek için kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız tedaviye başlamadan önce ilaçları kullanmayı bırakmalıdır. Ayrıca kemik erimesi problemi olan kişilerde alacağı uygun tedavi sonrasında, İmplant Sanatı kliniğimizin uzman hekimlerinin önerisiyle implant tedavisi görebilir.

Diş implantı kimlere yapılır?

Diş implanı aşağıda belirttiğimiz sorunları olan her kişiye yapılabilir. Ancak yukarı da yazdığımız sağlık sorunları olan kişilere hekim önerisi ile diş implantı tedavisi yapılabilir.

Diş implantı tedavisi;

– Tek diş eksikliği olan hastalara,
– Çene ve yüz defektleri olan hastalara,
– Erimiş çene kemiğinin olan hastalara,
– Tam diş eksikliği olan hastalara,
– Hareketli protez istemeyen hastalara,
– Travmaya bağlı diş kaybı olan hastalara,
– Kök kırıkları olan hastalara uygulanır.

Umarım bu yazımızda da size yararlı bilgiler vermişizdir. Eğer çok daha detaylı bilgiler almak isterseniz de İmplant Sanatı kliniğimizi ziyaret edebilir, uzman hekimlerimize danışabilirsiniz.
Unutmayın! Güzel bir gülüş için önce diş sağlığı…

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?