Maltepe İmplant Tedavisi

maltepe implant

İmplant Sanatı uzman hekimlerimiz tarafından Şişli bölgesinde kurulmuştur. Günümüz teknolojisiyle hazırlanmış kliniğimizde, kendi alanlarında uzmanlaşmış hekim kadrosuyla hizmet vermekteyiz. Maltepede yaşayan hastalarımıza implant tedavisi uygulamaktayız. İmplant uygulaması günümüzde görünen, doğal dişlere en yakın alternatiftir ve başarılı sonuçlar sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Dental implantlar öncelikle kısmi veya tam dişsiz bir hastadaki dişleri değiştirmek veya çıkarılabilir protezleri korumak için kullanılır. Bu nedenle, bir diş implantının tipik amacı,bir doğal diş kökü ve kronuna benzerbir protez cihazı için bir dayanak görevi yapmaktır. 50 yıldan uzun bir süredir gerçekleştirilen dental implantların güvenli bir diş değiştirme prosedürü olduğu düşünülmektedir. Sağlığı iyi olan hastaların çoğunluğu için, Maltepe implant tedavisi doğru tespit, yeterli bilgi ve birikim ile uygun ekipman sayesinde başarılı sonuçlar doğuran bir tedavi yöntemidir.

Diş İmplantları Güvende mi?

İmplantların eksik dişleri güvenli bir şekilde değiştirmesi amaçlanmıştır ve bu şekilde diğer dişlerinizin geride bırakılacak alanlara kaymasını önleyebilirler. Yapısal bütünlüğün korunması, ağız hijyeni rejiminin izlenmesini kolaylaştırır. Maltepe implant sosyal hayatınızın kalitesini arttırır, çiğneme kolaylığı ve estetik bir görünüş sağlar.

İmplant Kimlere Uygulanır?

Tek diş eksikliğinde, birden fazla dişini kaybetmiş bireylerde, ileri yaşa bağlı tam diş eksikliği durumlarında, ağız içi dokuları sağlıklı olan bireylerde, yeterli çene kemiği boyutlarına sahip bireylerde, diş çekimi sonrası çene kemik kaybının ileri derece olmadığı durumlarda, bağışıklık sistemine ait süre gelen rahatsızlığı bulunmayan bireylerde, diş sıkma alışkanlığı aşırı olmayan bireylerde Maltepe implant uygulaması yapılabilir. Diş hekiminiz implant bakım planınızı açıklar. Günde en az iki kez fırçalama ve diş ipi kullanmayı, gargara yıkama ve genel olarak iyi bir ağız bakım rutini içerir. Sigara içmek ve şekerli içeceklerin aşırı tüketilmesi özellikle diş ve diş etlerine zarar verebilir. Maltepe implant tedavisi uygulanan kişilerin temiz ve sağlıklı kalması için diş bakımlarına özen göstermelidir.

İmplant Pahalı Bir Tedavi Midir?

İmplant tedavisinde kullanılan titanyum %99,9 saflıkla elde edilen çok ileri bir endüstri malzemesidir. Yüksek doku uyumu olan titanyum sayesinde implant uygulamasının başarı oranı fazladır. Maltepe implant uygulaması sırasında fiyatın düşük ya da yüksek olması işlem esnasında kullanılan malzemenin kalitesi ile alakalıdır.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?