Nişantaşı Lamina Kaplama

Nişantaşı Lamina Kaplama

Lamina uygulaması; dişin ön yüzeyini hafifçe aşındırılarak ince porselen bir kaplama ile kaplanması işlemine verilen addır. Bu işlemde diş dokusu az aşındırıldığı için diş kaybı azdır. Bu işlemin diğer adı da yaprak porselendir. Dişlerde meydan gelen herhangi bir deforme, kırılma gibi durumlarda tercih edilen diş estetiği uygulamasıdır. Porselen olan lamina kaplamalarda dişlerde herhangi bir alındırma meydana gelmez. Lamina kaplama; ince bir dokuya sahip yarı geçirgen ve doğal bir görünüme sahiptir. Ayrıca porselen laminalar sayesinde sağlam diş dokusunda kayıp meydana gelme riski sıfıra yakındır. Sizler de eğer dişlerinden memnun değilseniz firmamızdan Nişantaşı lamina kaplama hizmeti alabilirsiniz.

Lamina Porselen Kaplama Hangi durumlarda yapılır?

Nişantaşı Lamina Kaplama
Lamina Kaplama

Kalıtsal diş yapısı bozukluklarında, kırık ya da aşınmış dişlerin tedavisinin yanı sıra, diş formundan memnun olmayan dişlerde, aşırı koyu renkli olan dişlerde diş beyazlatma yönteminin yeterli olmadığı durumlarda tercih edilebilir. Dişlerinizin yapısında zamanla çevresel ya da genetik faktörlerden kaynaklı çapraşık ya da eğri olabilir. Ön dişleriniz çürük olabilir, sararmış ve eski dolgu dişlerde, yapısal formu ve şekli kötü olan dişlerde porselen lamina kaplama yaptırabilirsiniz. Dilerseniz Nişantaşı lamina uygulaması hizmetini kaliteli ve profesyonel hizmet veren firmamızdan alabilirsiniz.

Lamina Dişlerin Avantajları Nelerdir?

Lamina uygulamaları sırasında dişin porselen yapısı oldukça incedir. Işık geçirgenliği de bu sayede maksimum seviyededir. Dişlerin aşındırılması oldukça hafiftir. Dişler asla küçültülmez. Lamina kaplama yapıldıktan sonra yüzeyinde lekelenme ve renk değişimi olmaz. Genelde bu uygulamayı çay, kahve sigara kullanımı yüksek seviyelerde olan insanlar tercih eder. Lamina kaplama aşınmalara karşı yüksek direnç saplar. Kendiliğinden düşmez. Dayanıklı ve sağlam malzemelerden elde edilmiştir. Lamina kaplama sayesinde dişler doğal formunu kaybetmez. Pürüzsüz porselen yüzeyi sayesinde sigara ve kahve lekeleri, diş taşı ve diş renginde değişim olmaz. Yapıştırma esnasında kullanılan medikal yapıştırıcılar kuvvetli olup asla kendiliğinde düşmez. Ancak dişlerdeki lamina kaplama elmas freze ile kesilerek dişten uzaklaştırılabilir. Siz de dilerseniz bu avantajlı yönleri fazla olan Nişantaşı lamina hizmeti veren firmamızdan ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve bu hizmeti alabilirsiniz.

Lamina Dişlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Lamina dişler ağız bakımına gerekli özen gösterildiği takdirde, düzenli fırçalama, ağız gargarası, diş ipi kullanımı sayesinde uzun yıllar kullanılabilir. Ancak tırnak yeme, sert gıdaları ısırma, dişle sert cisimlerin kabuğunu kırma gibi birtakım davranışlar lamine kaplamanın kullanımını azaltır. Hiç bir dezavantajı olmayan bir uygulamadır. Dişlerin bakımını ağız gargarası kullanarak yapın. Kabuklu kuruyemişleri kırma gibi işlemlerden uzak durmalı, ön dişlerle sert gıdaları ısırmamalısınız. Eğer diş gıcırdatma ve diş sıkma gibi sorunlarınız varda mutlaka gece plağı kullanın. Altı aylık periyodik diş hekimi kontrolünü aksatmayın. Uygun lamina fiyatları ile hizmet veren firmamızdan profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?