Nişantaşı Zirkonyum Kaplama

Nişantaşı Zirkonyum Kaplama

Nişantaşı zirkonyum kaplama beyaz renkli bir mineralden oluşan seramik metal desteği bulunmayan bir kaplama türüdür. Birçok kişi estetik amacı ile dişlerini beyazlatmak için ya da şekli bozulmuş dişin daha biçimli görünmesini istediği için bu kaplama türünü tercih eder. Çünkü zirkonyum kaplama kişinin bembeyaz dişlere sahip olmasını sağlar ve bu da pek çok kişiye kendini daha güzel hissettirir.

Nişantaşı zirkonyum kaplama aşamaları bulunmaktadır. Buna bağlı olarak işlemin ne kadar sürdüğü hastadan hastaya farklılık gösterir. Pek çok hasta zirkonyum diş kaplama işleminin ne kadar sürdüğünü ve ağrılı bir işlem olup olmadığını merak ediyor fakat belirtildiği gibi bu süreç yapılan aşamalara göre değişir ancak zirkonyum diş kaplama uygulaması kesinlikle ağrılı bir işlem değildir.

Zirkonyum Diş Kaplama Aşamaları

  • Zirkonyum dişin hazırlanma süreci
  • Kişinin diş ölçüsünün alınması için verilen randevu tarihi
  • Verilecek diş modelinin hazırlanma süreci
    Nişantaşı Zirkonyum Kaplama
    Zirkonyum Kaplama
  • Zirkonyum dişin üretim aşaması
  • Zirkonum diş kaplamasını yapacak hekimin deneyimi
  • Zirkonyum malzemesinin yapıştırılmasını sağlayan yapışkan kalitesi

Zirkonyum Diş Kaplaması Kalıcı Mıdır?

Nişantaşı zirkonyum geçici ya da kalıcı olarak adlandırılamaz. Ancak uzun ömürlü olarak kullanıldığı için kalıcı olarak tabir edilir. Belli başlı etkenlere dikkat edildiği sürece ortalama 10 yıl boyunca kullanılabilir. Zirkonyum diş kaplaması taşımış olduğu özellikleri bakımından orijinal dişlere kolay bir şekilde adapte olur ve ilk gün nasıl kaliteliyse yıllar sonra da özelliğinden ödün vermez. Zirkonyum diş kaplaması renk değişimine uğramadığı için uzun ömürlüdür ve bu nedenle estetik amacıyla kullanılır.

Nişantaşı zirkonyum uygulaması ilerleyen zamanlarda da kırılma, çürüme ve aşınma gibi problemler çıkarmaz. Göstermiş olduğu doğallıktan dolayı da rahat bir şekilde kullanılabilir. Yalnızca 6 ayda bir kontrolleri yapılmalı ve ortalama 10 yıl sonra yenilenmelidir.

Zirkonyum Diş Kaplama İşlemi Avantajlı mıdır?

Zirkonyum diş kaplaması taşıdığı özelliklere bakılırsa diğer kaplama türlerine göre bir hayli avantajlıdır. Bir kere metal destekli değildir ve bu nedenle metale alerjisi olan olmayan herkes bu tedaviyi uygulatabilir. Birçok farklı yöntemde olduğu gibi dişlerde renk değişimi meydana gelmez. Bu durum da sigara ve alkol tüketen kişiler için ekstra bir avantajdır. Çünkü diğer dişler zamanla sararma yapar hatta damaklarda da kızarıklığa yol açar.

Zirkonyum diş kaplaması sıfır riskli bir işlemdir. Hiçbir şekilde de bir yan etkisi yoktur ve her yaş grubunun yaptırabileceği bir işlemdir. Bu nedenle dişlerinin daha estetik görünmesini isteyen herkes özel diş hastanelerinde bu işlemi yaptırabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyat

Nişantaşı zirkonyum fiyat kişinin ne kadar kaplama yapacağına bağlı olarak farklılık gösterir. Hastanemizde güvenli bir şekilde bütçenize uygun fiyatlarda zirkonyum kaplama yaptırabilirsiniz. Diş kaplama uygulaması için bizlerden hizmet alabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?