Porselen Lamina Diş Nasıl Yapılır?

porselen lamina

Porselen Lamina Dişin yapımı en çok soru alan tedavi yöntemlerinden biridir. Burada öncelikle Porselen Lamina’nın ne olduğu ile başlayıp, en çok merak edilen soru olan, Porselen Lamina tedavisi diş kestirmeden mi yapılıyor? Sorusunu cevaplandıracağız.

Lamina, Latince yaprak anlamına gelmektedir. Diş sektöründe ise Lamina tekniği, dişlerin kesilmesine gerek kalmadan sadece ön yüzlerinin 0,3 – 0,7 mm inceltilmesiyle uygulanan ve sağlam diş dokusunun minimum şekilde kaybedildiği tekniktir. Porselen Lamina tedavisi ise bu inceltilen bölgeye porselen diş laminaların yapıştırılması uygulamasıdır.

Porselen Lamina Diş Tedavisinde Dişler Kesiliyor mu?

Porselen Lamina Diş tedavisinde dişler, kesilmeden ve törpülenmeden yapılmaktadır. Porselen Lamina Diş tedavisi için kullanılan porselen yaprakçıklar, 0,2 ve 0,3 mm boyutunda hazırlanmaktadır. Bu yaprakcıklar bu kadar ince olduğu için yapıştırma için ekstra bir mesafeye gerek kalmıyor.

Porselen Lamina Diş Tedavisinde Laminalar Yapıştırılırken Anesteziye Gerek Var mı?

Porselen Lamina Diş tedavisinde laminalar yapıştırılırken uyuşturulma gereği duyulmadığı için anesteziye de gerek olmaz.

İnce Laminaların Avantajı Var mıdır?

0,2 – 0,3 mm inceliğinde olan laminaların en büyük avantajı, laminaların uzun ömürlü ve oldukça dayanıklı olmasıdır. Öyle ki Laminalar yapıştırıldıktan sonra çok ağır yükleri taşıyabilmektedirler. Herkes harika bir gülüşe ve bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Porselen Lamina Diş tedavisi yöntemi ile kişi estetik bir görünüşe sahip olacağı gibi, lamina yöntemi ile beyaz bir gülüşe de sahip olmak mümkündür. Kısacası Porselen Lamina diş ile hem estetik bir gülüşe, hem de bembeyaz dişlere sahip olmak mümkündür. Eğer bu yazdıklarımız dışında porselen lamina diş tedavisi hakkında sizlerinde cevabını merak ettiği sorular varsa, İmplant Sanatı kliniğimizin uzman hekimlerine danışabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Unutmayın! Güzel bir gülüş için önce diş sağlığı…

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?