Sancaktepe Lamina Kaplama

Sancaktepe Lamina Kaplama

Ne yazık ki günümüzde görünüşümüzü etkileyen pek çok diş bozukluğu gibi olumsuz durum söz konusudur. Ağız ve diş sağlığı sorunları çoğu insanın en büyük sorunları arasındadır. Çoğu bilinçsiz kimse dişlerine gereken özeni göstermemekte, diş ipi kullanımı diş fırçalama, ağız gargarası yapma gibi pek çok işlemi aksatmakta ya da hiç yapmamaktadır. Ayrıca ülkemizde çay, kahve, sigara, alkol, yüksek asitli içecek tüketimi de had safhadadır. Gerekli özen ve bakım gösterilmez ise ağız ve diş sağlığını olumsuz etkileyen sorunla karşılaşabiliriz. Bunun dışında bu olumsuzluklar genetik de olabilir. Lamina kaplama hizmeti daha çok estetik kaygıları ön planda olan bir diş estetiği uygulaması olsa da ağız ve diş sağlığınızı da korumanıza yardımcı olur. Sancaktepe lamina kaplama hizmeti veren firmamız size yardımcı olacaktır.

Lamina Kaplama Nedir?

Sancaktepe Lamina Kaplama
Lamina Kaplama

Porselen lamina kaplama, diş görünümünü olumsuz etkileyen görünümü düzeltmek adına estetik sorunları olan dişlere isteğe bağlı yapılan estetik müdahaledir. Koruyucu bir tedavi olan bir uygulamadır. Uygulamadan uygulamaya değişse de 0,3-0,7 mm diş dokusu uzaklaştırılarak yapılır. İstenilen renk ve formda dişlere konacak veneerlar hazırlanır ve yapıştırılır. Çok ince ve metal içeren kaplamalardır. Ana maddesi porselenden imal edilir. Aynı zamdan da yarı geçirgendir. Mevcut diş üzerine yapıştırılmak için hassasiyetle hazırlanır. Dişin ön yüzüyle kaplamanın iç yüzü özel bir yapıştırıcı ara madde olan rezinle yapılır. İşlemin kaynaşması beklenir. Lamina kaplama uzmanlık gerektiren bir iş olup son derece titiz çalışılarak yapılmalıdır.  Sizler de İstanbul genelinde hizmet veren firmamızdan Sancaktepe lamina uygulaması yaptırabilirsiniz.

Laminalar Nasıl Yapılır?

Lamina işlemi yapılmadan önce hasta bir ön muayeneye gelir. Lamina rengine ve formuna, yeni görünümüne karar verilir. Ardından ölçü alınır. Uzman, kişiye özel gülüş tasarımı yapar. İkinci kez gelindiğinde tasarım planının üzerinden geçilir. Bunu teknolojik bilgisayar ve ekipmanlar yaparlar. İki muayene arası süre bir haftadır. Ölçü alındıktan sonra ağız içindeki dişlere laminaler yapıştırılır. Lamina işlemi yapıldığı sırada dişlere herhangi bir kesme ve aşındırma işlemi yapılmamaktadır. İşlem sırasında herhangi bir ağrı ve sızı da olmaz. Porselen lamina kaplama uygulaması ömürlük bir uygulama olup değiştirme gerektirmez. Ancak kullanım koşullarına dikkat edilmelidir. Sizler de Sancaktepe lamina hizmeti almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Müşterilerimize 7/24 bize ulaşabilirler.

Porselen Laminalar Takıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Porselen laminalar içerisinde porselen ve metal alaşımları barındırırlar. Ayrıca diş gıcırdatma, tırnak yeme gibi sorunlar yaşayan kimseler lamina uygulamasını yaptırdıktan sonra bu tür psikolojik kaynaklı kötü alışkanlıklarını bırakmalıdır. Dişleri ile herhangi kabuklu bir kuruyemiş vb sert cisim kırmamalıdır. Gündelik diş bakımı aksatılmamalıdır. Ayrıca 6 aylık rutin kontroller de önemlidir. İstanbul genelinde profesyonel ve kaliteli lamina kaplama uygulamasını uygun lamina fiyatları ile hizmet vermekteyiz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?