Sarıyer Zirkonyum Kaplama

sarıyer zirkonyum tedavisi

Sarıyer Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum bir diş kaplama malzemesidir. Diş kaplama malzemeleri genel olarak porselenden yapılır. Ancak daha önceden kullanılan yöntemlerde metal bir destek kullanılır. Daha çok diş köküne yerleştirilen bu metal desteğin ışık geçirgenliği yüksek değildir. İşte zirkonyum bu sorunu çözmek için geliştirildi. Işık geçirgenliği oldukça yüksek olan bir kaplama malzemesi olduğu için dişlerde zamanla oluşacak olan mat görünümü ve kararmayı engeller. Hem çok sağlam ve dayanıklı hem de çok estetik bir kaplama malzemesidir. Sarıyer zirkonyum kaplama hizmet içeriğinden yararlanarak estetik olarak sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Neden Yaptırılır?

Zirkonyum diş bir ya da daha fazla dişi eksik olan hastalar için önerilir. Bu eksiklik zamanla ciddi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden eksik olan dişin yerine mutlaka yenisinin yapılması gerekir. Zirkonyumun hem tedavi hem de estetik bir amacı vardır. Çünkü dişlere ve çene yapısına uyum sağlayabilecek bir malzemedir ve oldukça doğal görünür. Dişlerde kararma yapmaz. Dişlerin yanlarından kararmış gibi görünmesine yol açmaz. Üstelik sigara içen kişilerde zamanla oluşan sararmaya karşı da doğal bir önlemdir. Zirkonyumla kaplanan dişler uzun bir süre zarar görmeden kullanılabilir. Sarıyer zirkonyum diş profesyonel çalışma kadrosu ile size sunulur ve en iyi şekilde yararlanmanız sağlanır.

Zirkonyum Diş Renkleri

Diş kaplama malzemeleri genel olarak beyaz ve beyaz rengin tonlarıdır. Porselen bir malzemeyi çeşitli alaşımlarla beyazın farklı tonlarında işleyebilirsiniz.. Bu yüzden zirkonyum dişler farklı renklerde uygulanabilir ve ağzınızda eksik olan dişlerin tamamen doğal olarak kapanmasını sağlar. İşte bu sebeple özellikle ön dişler için zirkonyum kaplama tercih edilir. Daha doğrusu tamamen doğal görünen yeni dişlerinizin olmasını sağlar.

Zirkonyum Diş Yapımı

Bilindiği gibi diş kaybı hem acıya hem de estetik olarak rahatsız bir görünüme neden olur. Bazı kazalarda hastaların dişinin bir kısmı kırılmış olabilir. Ya da bazen çürüme ve dişin kurtarılamaması gibi durumlarda diş tamamen kaybolmuş olabilir. Diş kaybı ciddi bir sorundur. Hatta darbe yemiş ama fazla bir görüntü bozukluğu olmasa da uzun süre tedavi görmemiş bir diş de zarar görmüş olabilir. Bu gibi durumlarda zirkonyum diş kaplama yöntemi tercih edilebilir. Zirkonyum diş kaplama için diş kökünün yerleştirileceği yer belirlenir. Diş köküne metal olmayan ama beyaz renkli zirkonyumdan yapılmış bir kök yerleştirilir. Daha doğrusu eksik olan dişler ölçüleri alınıp laboratuvarlarda hazırlanarak çeneye yerleştirilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü

Bütün kaplama dişlerde beş ya da yedi yıllık bir ömür biçilir. Ama aslında zirkonyumla kaplanmış dişler daha da uzun yıllar kullanılabilir. Bu sürenin uzatmasında dişlere nasıl bakıldığı önemlidir. Eğer günlük bakımları ve doktor kontrolünü aksatmazsanız zirkonyum dişler de diğer dişler kadar uzun ömürlü olabilir. Hatta diş etiyle son derece uyumlu olduğu için zirkonyum dişleriniz çok daha sağlıklı da görünebilir. Sıcak ya da soğuk hassasiyeti taşımadığı için de hastalar tarafından rahatça kullanılır.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Eksik olan dişin yerine yapılacak olan bir diş için belirli ölçüler söz konusudur. Öncelikle diş kaybı olan yer belirlenir ve daha sonra ölçü alınarak yeni dişlerin hazırlanması sağlanır. Ama eğer diş kökünün yerleştirileceği yerde bir sorun varsa bunun da çözülmesi gerekir. Bu sorunu çözmek, eksiklikleri belirlemek ve onlar için yapılacak olan Sarıyer zirkonyum uygulaması kaplamanın hazırlanması süreci bu tedavinin ne kadar bir bedeli olacağını belirler. Bu yüzden net bir fiyat söylemek mümkün değildir. Hasta ancak diş hekimine muayene olup gerekli hazırlıklar için ölçüler alındığında zirkonyum fiyatları fiyat bilgisi alabilir. Kısa sürede biten tedavinin ardından uzun süreli kullanılabilecek dişlere sahip olmak mümkündür.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?