Sefaköy Zigoma İmplant

İnsanların yasamak için beslenmeleri şarttır. Bu yüzden ağız ve diş sağlığı insan yaşamı için çok önemlidir. Ağız ve diş sağlığımız için bozulursa beslenmede güçlük çekeriz. Bu kişiye hem fiziksel hem de psikolojik olarak acı verir. Bu ve bunun gibi problemlerin yaşanmaması için hemen tedavi olmamız gerekir. Sefakoy implant size bu konuda yardımcı oluyor. Zigoma implant bir çeşit implant türüdür.

Zigoma İmplant Tedavi Süreci

Zigoma implantın normal implanttan farkı ise implant yapılması mümkün olmayan üst çene kemiğine implant uygulamasını yapmaktır. Çünkü bu uygulamadan önce yeni çene kemiği oluşturma işlemi yapılıyordu. Bu uygulama hem uzun hem de çok maliyetli olduğundan dolayı zorludur. Fakat zigoma implant ile çeneye yerleştirilen 5 mm civarı vida benzeri ürünle yapay diş oluşturulur. Bu dişler kalıcı ve sağlamdır. Böylelikle kişi eski ağız ve diş sağlığına kavuşur.

Zigoma implantı kanser hastalığı geçirmiş bireyler, çenesi ameliyatla çıkarılmış hastalarda, çenesi bir kaza sonucu zarar görmüş hastalar ve çenesinde kemik erimesi olan hastalar yaptırabilir. Kısacası sağlık tüm bireyle zigoma implant tedavisi görebilirler.

Zigoma İmplant Sonrası

Sefaköy zigoma implant sizin tedavi sonrasında da yanınızda olmaya devam ediyor. Tedavi süresi sonrası bir süre doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmalısınız. Aynı implantları gibi eğer dişinizde geçici takma varsa sert ve kabuklu yiyecekler yemelisiniz. Ayrıca tedaviniz bitene kadar sıcak yiyeceklerden uzaklaşmanın sizin yararınıza olacaktır. Böylelikle tedaviyi tamamlamış ve sağlıklı dişlere sahip olursanız bu dişler normal dişleriniz yerine geçer ve istediğiniz gibi yeme içme özgürlüğüne sahip olursunuz. Sefaköy zigoma implant size konforlu bir hayat ve estetik gülüşler sağlıyor. Bize ulaşın uzman doktorlarımız size ayrıntılı bilgi versin. Güzel gülmek herkesin hakkıdır. Biz sizi hayata gülümsetmek için buradayız.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?