Şile Lamina Kaplama

Lamina diş; genellikle ön dişlere uygulanması tercih edilen ince porselenlerdir. Bu işlemde çok az oranda doku kaybı söz konusu olduğundan dişte çok az işlem uygulanan tedavi biçimidir. Özel yapıştırıcılarla uygulama yapıldığından estetik açıdan geçirgenliğinin yüksek oranlarda olması sebebiyle kaliteli sonuçlar elde edilir. Bir lamina dişin kalınlığı 0,5 mm kadardır. Işık iletkenliği de olması nedeniyle hasta için estetik bir form kazandırır. Lamina dişler; dişler arasında boşlukları varsa da sık uygulanan estetik çözümlerden biridir. Ya da diş renginden memnun olmayan biri için bu tedavi uygulanabilir. Yine dişlerde kırılma varsa, renk ve yapısında bozulmalar varsa bu alternatif bir tedavidir. Dişlerde mükemmel sonuçlar elde edilecektir.

Lamina Diş Ömrü 

Lamina dişler, doğal dişlere kıyasla çok farklı bir koruma hali gerektirmeyen dişlerdir. Ancak doğal dişlerde dahi dikkat edilmesi gereken doğal mineye zarar verme etkilerinden olan kırma işlemleri lamina dişlerde de geçerlidir. Eğer diş sıkma alışkanlığı varsa gece plağı takılması önerilen detaydır. Dişleri ve dişetlerine düzenli bir temizlik  uygulandığı takdirde uzun yıllar boyu kullanılabilir. Genelde 6 ayda bir kontrol yaptırılması önerilir.

Lamina Diş Kullanımı

Lamina diş düşme ihtimali hemen hemen yok gibidir. Günümüz teknolojisinde yapıştırma teknikleri son derece yüksek kalitede olup; ilgili hekimin de konusundaki profesyonelliği işin içine katıldığında işin temizliği ile birlikte lamina dişler doğal dişler gibi rahatlıkla uzun süreli kullanılabilir.  Lamina tedavisinde dişlere müdahale az olduğundan bu en büyük avantaj olarak tanımlanabilir. Zira bu durum aynı zamanda çalışma süresinin kısalığı da demektir. Bir başka avantaj ise ışık geçirgenliğinin olması nedeni ile doğal bir görünüm elde edilmesidir. Diş ve dişeti açısından da uyum kolaylıkla sağlanır. Tek dezavantajı ölçü aşamasında olup hassas bir çalışma gerektirdiğidir.

Lamina Diş Yapımı 

Lamina diş yapımında tedavi öncesinde öncelikle birtakım hazırlıklar yapılması esas olandır. Her hastanın yüz yapısına göre bir tasarım uygulanmalıdır. Öncelikli olarak diş etlerinin sağlıklı olması gereklidir. Gereken tedaviler yapıldıktan sonra lokal anestezi ile dişlerde ince bir tabaka kaldırılıp lamina yerleşimi için bir ölçü alınır. Ölçüm sonrasında ise tedavi kısa sürede bitirilir. İşlemin bundan sonrası laboratuvar kısmıdır. Laminaler hazırlanır ve ağızda prova aşamasına geçilir. Gereken düzeltmelerden sonra dişe özenle yapıştırılır.

Lamina Dişi Kimler Kullanabilir?

Lamina diş uygulamaları ön dişlerde değiştirme kırık dişler varsa, diş beyazlatma ile renk sorunu halledilememişse, estetik açıdan hasta dişlerinden memnun değilse bu tedavi biçimi uygulanabilir. Doğal dişlerle kıyaslandığında herhangi bir fark söz konusu olmadığından yıllarca kullanılabilme özelliği mevcuttur. Güzel bir gülümseme, sağlıklı bir diş dokusu için bu tür estetik görünümlü operasyonlar günümüzde artık sıkça tercih edilmektedir. Olumlu detayların yanı sıra alt çenesi ön tarafta olan kişilere, diş yapılarının uygun olmadığı kişilerde, yeterli mine dokusu olmayan kişilerde, diş gıcırdatma problemi olan kişilerde bu teknik uygulanmaz.

Lamina Diş Tedavisi

Lamina tedavisinde öncelikle yapılan işlem alınan ölçüdür. Sonrasında bu model hasta ağzına aktarılır. Alınan ölçü sonrasında laboratuvar ortamında belirlenen şekle göre uygulama belirlenir. Ve kalıba alınarak son haline getirilir. Bundan sonraki en önemli kısım yapıştırılmasıdır. Eğer yapıştırılmada hata olursa bu durum geri dönüşümü zor görüntülere neden olur. Dolayısı ile işlem hassaslık gerektiren bir işlemdir.

Lamina Diş Fiyatları

Lamina diş fiyatları belirlenmesinde kuşkusuz yapılacak işlemlerin büyük payı vardır. Dişin durumu, hasar görmüş hali, kullanılır özelliğini kaybetmiş olma gibi unsurlar diş üzerinde yapılacak işlemlerle bağlantılıdır. Bütün bu sorunlu hallerin düzeltilmesi ve lamina aşamasına geçilmesi bazen uzun soluklu olabildiği için fiyatlar da bu sebeplerle değişkenlik gösterebilmektedir.
 

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?