Silivri Zirkonyum Kaplama

Silivri Zirkonyum Kaplama Uygulaması

Zirkonyum kaplama uygulaması ile ilgili bilgi aktarmadan önce Silivri ilçesini biraz tanıyalım. Silivri İstanbul’un Avrupa yakasında Batı kapısı olarak adlandırılan sahil ilçesidir. Silivri İstanbul 67 kilometre batısında Çorlu ve Tekirdağ yakın bir konumda bulunmaktadır. Silivri sahip olduğu sahili temiz havası ve sakinliği ile tatil yapmak isteyen insanların sıkça tercih ettiği bir ilçedir. Silivri ilçe nüfusu yüz elli bin civarındadır. İlçede 18 mahalle 8 belde bulunmaktadır. E5 ve TEM gibi büyük yolların bu ilçeden geçmesi insanların fazla ziyaret etmiş olduğu ilçeler arasındadır. Silivri tarihi ve turistik mekânları ile insanlara cezbetmektedir.

Dişin Yapısı Ve Fonksiyonu

İnsanlar hayatlarını devam ettirebilmek için beslenmek zorundadırlar. Sindirim sistemimizin ilk basamağında besin maddeleri dişler sayesinde ufalanır parçalanır ve daha sonraki aşamaya uygun bir hale getirir. Bunun yanında dişler konuşma esnasında seslerin daha net ve düzgün çıkarılmasını ayrıca estetik bir görüntü vermesi açısından önemli bir yer kaplamaktadır.  Dişin yapısı 4 Ana katmandan oluşmaktadır. Bunlar Mine tabakası, dentin, diş özü ve sement tabakalarıdır. Mine tabakası dişin dış tarafını saran yüzde 97 oranında kalsiyum tuzlarından oluşan ve içerisinde sinir bulunmayan tabakadır. Mine tabakasının altında dentin tabakası bulunmaktadır. Dentin tabakası canlı bir tabakadır dış tarafında Mine tabakası iç tarafında ise sement tabakası tarafından sarılmıştır. Sement tabakası diş kökünün etrafını sararak dişin kemiğe bağlanmasını sağlar. Silivri zirkonyum uygulaması dişlerin daha uzun süre sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor.

Zirkonyum Diş Ve Artıları

Zirkonyum kaplama
Silivri zirkonyum kaplama uygulaması

Uzun yıllar kullanan dişler zamanla fonksiyonlarını yerine getiremez ne bütünlükleri bozulur. Böyle bir durumda diş hekimleri tarafından değişik yol ve yöntemleri tedaviler uygulanmaktadır. Porselen köprü gibi klasik diş tedavileri yerine daha doğal beyaz renkte Zirkonyum uygulanmaktadır. uygulaması ile sağlığınız için kaliteli bir şekilde hizmet verilmektedir. Zirkonyum diş avantajları nelerdir?

  • Beyaz yapısı sayesinde daha doğal görünmektedir.
  • Doğal dişlerimize olan benzerliği sayesinde ışığı geçirerek daha estetik durur.
  • Zirkonyum dişler ağızda koku oluşumunu engeller.
  • Zirkonyum dişlerin yapısında metal kullanılmadığı için ağızda tat değişikliğine neden olmaz.

Aynı zamanda pürüzsüz yapısı sayesinde plak oluşumunu engeller.

Zirkonyum Diş Kimlere Uygulanır?

Zirkonyum dişler kalıcı olan dişlerin oluşumundan itibaren bütün yaşlarda uygulanabilmektedir. Ancak 17-18 yaşlara kadar çene yapıldı ve büyüme meydana geldiği için açılma veya başka sorunlar ortaya çıkabildiği için önerilmemektedir. Zirkonyum uygulaması Estetik ve güzel bir gülüş imkânı vermektedir. Tedavi yaklaşık olarak 1 hafta sürmekte ve hasta isteğine göre provalar yapılmaktadır. Silivri Zirkonyum uygulaması sayesinde uzun yıllar rahat bir şekilde kullanabileceğiniz dişlere sahip olabilirsiniz. Silivri Zirkonyum fiyat seçenekleri kişiden kişiye ve uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Zirkonyum dişler aldı herhangi bir alerji yapmaz bunun yanında düzenli fırçalandığında doğal dişleriniz gibi kullanma imkânına sahip olursunuz. Zirkonyum uygulaması diş etleri ile uyumlu olduğu için karartı veya diş etleriniz de herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?