Şişli İmplant Tedavisi

implant sanatı şişli

İmplant Sanatı olarak Şişli İmplant Tedavisi merkezimizde hizmet vermekteyiz. Size özel tedavi yöntemlerimiz ile yüzünüzdeki gülümsemeyi çevrenize yansıtarak memnuniyetinizi belirtmeniz ilkelerimizin başında gelmektedir. En güncel bilgilerle tedavilerini yenilemekte ve gelişimini Şişli implant tedavisiyle hastalarımıza yansıtmaktayız.

1960’ların ortasından beri eksik dişlerin yerini almak için diş implantları kullanıldı, ancak son yıllarda kullanımları daha yaygın hale geldi. Bir veya daha fazla dişi desteklemek için implant uygulaması yapılır. İmplantlar güvenli ve sağlam bir tedavidir. Doğal dişlere benzeyen implant uygulaması, sizin bakımınız olduğu sürece dayanacağını söylemek muhtemelen doğrudur. Şişli implant uygulaması sizin için hangi tedavinin mümkün olduğunu belirler. Devam etmek istediğinizden emin olduğunuzda tedavinize özenle başlarız. İmplantlar doğal dişler gibi görünür. Doğal dişlerinizle aynı şekilde işlev görür. Dental implantlar, aynı şekilde, çoklu bir diş protezini sabit köprüler veya çıkarılabilir protezler şeklinde tutmak için de kullanılabilir. İmplantın varlığı, çiğneme kuvvetleri implant içinden kemiğe iletildiğinden ve doğal kemik yenileme sürecini uyardığından, değiştirilmiş dişin altındaki kemiğin yapısını korur. Bu durum hem restore edilmiş dişlerinizin hem de yüzünüzdeki görüntünün korunmasına yardımcı olur. Şişli ortodonti dişlerinizde meydana gelen rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için titizlikle çalışır. İmplant uygulaması Alman, Amerikan, İsveç veya yerli marka implant markaları arasından hastamızın bütçesine ve ağız yapısına en uygun olanı seçerek tedavi sürecine başlamaktayız.

Şişli İmplant uygulaması ne kadar süre dayanır?

Araştırmalar ortalama olarak implantlar uygulamalarının yüzde 95’inin 13 yıl veya daha uzun sürdüğünü gösteriyor. İmplant ve kemiğin entegrasyonu, yıllarca bozulmadan fiziksel yükleri destekleyebilir. Bugün implantlar daha yeni malzemelerden yapılmış ve daha iyi uyacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle de çene kemiği daha hızlı iyileşir.

Ağız sağlığına ve diş sağlığına dikkat edilmezse implantların ömrü uzun süreli olmaz. Şişli implant uygulaması sonrasında bakım oldukça önemlidir. Uygun koşullarda yerleştirilen implantlar uzun süre hizmet eder. Şişli implant tedavisi için doğru bakımların yapılması gerekir. İmplant tedavisinden sonra tedavinin ömrünü kısaltmanıza sebep olacak etkenler; diş eti hastalıkları yaşanması, dişlere özen gösterilmemesi, alkol ve sigara kullanımı. İmplantları normal dişleriniz gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki dişlerinizde bu tarz durumlarda olumsuzluklar yaşıyorsanız implant tedavisinden sonra bakımlarınızı yapmamanız, dişleriniz için olumsuzluklara neden olacaktır.

Kimlere implant uygulanamaz?

Baş ve boyun bölgesine radyoterapi uygulanmış bireyler, kemik büyüme ve gelişimini tamamlamamış genç bireyler, sigara kullanımı ağız içindeki yara iyileşmesini baskıladığından ve implant başarısını düşürdüğünden dolayı sigara kullanımı çok fazla olan bireyler Şişli implant tedavisi için uygun bireyler değillerdir.
Şişli İmplant tedavisi pahalı bir uygulama mıdır?
Şişli İmplant tedavisi maliyeti hastalar için önemlidir. Pahalı olma durumu ne kadar görecelide olsa diğer diş tedavileriyle karşılaştırıldığında impant tedavisinin maliyeti daha fazla olabilir. Bunun en önemli etkisi ise implant uygulamalarında kullanılan malzemelerin hammadde olarak fazlaca değerli olmasıdır.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?