Şişli Lamina Kaplama

Şişli Lamina Kaplama

Dişlerde kırılma ve deforme olma durumunda özel bir saydam maddeden hazırlanan ve dişin ön yüzüne özel bir yapışkan madde ile yapıştırılma işlemidir. Diş çok hafif şekilde aşındırılarak dişin yüzey kısmına ince porselen kaplama işleminin yapılmasına lamina işlemi denir.  Lamina dişin yapımı yapı olarak ince tabaka tasarlanır. Bu sırada lamina dişin ışık geçirgen saydam maddeden olması son derece önemlidir.  Bu derece maksimum seviyeye kadar çıkartılır. Dişin aşındırma işlemi dikkatli şekilde yapılır. Bu işlemde dişin küçültülmesi söz konusu değildir. Çünkü aşındırma işlemi, porselenin dişin yüzey kısmının oturması için yapılır. İstanbul Şişli’de bulunan Şişli Lamina Kaplama  genelde çay, sigara, kahve içen kişilerin dişlerinde oluşan renk değişimi olan kişilere de uygulanan özel bir yöntemdir.

Lamina Uygulaması Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

Lamina kaplama tedavisine uygun olan kişinin ilk olarak ağız çene ölçüsü alınır. Ölçü sonucunda laboratuvarda mock-up denilen test uygulaması yapılarak model üzerinde karar verilir. Lamina fiyatları uygulanacak diş sayısına göre değişir. Lamina yapımı öncesinde geçici bir kaplama diş yapılır. Uyum sorununun olup olmayacağının anlaşılır. Cerrahi işlem gerektirmediği durumlarda uyum sorunu yaşanmaz.  Son düzeltmeler yapılarak lamina diş hazırlanır. Lamina dişler özel bir uygulama yapılışına sahiptir.

Diş Kaplama Avantajları

Şişli Lamina Kaplama
Lamina Kaplama
 • Lamina yapılan dişlerde renk değişimi olmaz
 • Gerçek dişlerinizden farksız şekilde olduğu için ayırt edilmez
 • Lamina dişlerin kırılma durumu çok zordur
 • Pürüzsüz bir yapıya sahiptir
 • Lamina dişlerin germe ve çekme durumuna karşı direnç oldukça fazladır.

Lamina Kaplama Neden Yaptırılır?

İnsanda zaman geçtikçe dişler değişkenlik gösteriyor. Çürüme, kırılma, deforme olma durumu ortaya çıkabiliyor. Ağız bakımı son derece önemlidir. Ağız bakımına ve yaşa bağlı olarak düşünüldüğünde dişler dayanıklılığını kaybedebiliyor. Hatta diş rengi orijinal özelliğinden uzaklaşabiliyor. Bu gibi durumlarda dişler zayıflayarak aşınarak kırılabiliyor. Bu gibi durumlarda estetik diş uzmanları desteğiyle kaybedilen, fonksiyon özelliği kaybetmiş dişler tekrar kazanılabiliyor. Bu önceden mümkün değildi. Yurt dışında bulunan bir yöntem sayesinde lamina diş kaplama popülerleşerek tüm Dünya’da uygulanan bir yöntem haline geldi. Fonksiyon özelliğini kaybetmiş dişlere yapılır. Şişli lamina kaplama sayesinde sağlıklı gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Lamina Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanıyor?

Lamina kaplama her yaşta ki kişilere uygulanan bir yöntemdir. Özellikle diş yapısından şikayetçi olan kişilere restoratif avantaj sağlar.  Lamina kaplama şu şekilde uygulanıyor.

 • Ön dişlerde bulunan ayrıkların kapatılması için,
 • Aşınmış dişler, yarım ve tam kırık dişler için,
 • Dişin kısa olma durumunda uzunluğunun arttırılması için,
 • Diş renginin aşırı koyu olma durumunda,
 • Alt ve üst ön dişlerin çürük olma durumunda,
 • Yapı bakımından şekli kötü olan dişlerde,
 • Eğri ve yamuk dişlerin olma durumunda,
 • Dişlerde bulunan eski dolguların düzeltilme durumunda,
 • Kalıtsal olarak yapı bozukluğu durumunda kullanılır.

Şişli lamina kaplama uygulaması başarılı şekilde uygulanan bir yöntemdir.  Porselen diş kaplama hizmeti oldukça başarılıdır. Türkiye’de bu yöntem sık tercih edilen bir yöntem haline geldi. Başarılı sonuçlar ortaya koyarak sağlıklı gülüşler için önemlidir. Lamina diş hizmetini kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?