Şişli Zigoma İmplant

Şişli Zigoma implantları birçok farklı rahatsızlık durumunda uygulanabilir. Sağlıklı bir kemikte implant uygulaması mümkün olabilmektedir ancak kemik erimesi durumu ile karşı karşıya olan bir hastada normal bir implant uygulaması başarı sağlamayacaktır. Çene kemiği incelmişse implantların ömrü kısa olur. Zigoma implantlar ise kemik eklemeye ve lifting işlemlerine gereksinim kalmadan sonuca ulaşmada yardımcıdır. Bu teknik normal implant işlemlerine göre çok daha geniş kapsamlı  bir tedavidir. Şişli Zigoma İmplant bu kapsamlı tedavide profesyonelliğini bildirmiş bir kurumdur.

Zigoma İmplant Uygulaması Sonrası Hastanede Kalma Gerekir mi?

Genel anestezi ile yapılan bir işlem olmasına rağmen genel olarak hasta aynı gün taburcu edilir. Ama bazen hastanın durumuna göre 1 gece yatması istenebilir. Bu da özellikle ileri yaştaki hastalar içindir.

Bu işlem sonrasında çok sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Hasta genel anestezi aldığından tam ayılmadan katı besin verilmemelidir. 3 aylık bir iyileşme dönemi vardır. Bu sürenin sonunda diş protezleri takılır ve bundan sonrası çok daha rahat bir dönemdir. İmplantların kemikle kaynaşması beklendiğinden sert besinler uygun değildir. Zigoma İmplantları özel tedavilerdir. Bu tedaviler kesinlikle konusunda eğitimli kişilerce yapılmalıdır. Ve donanımlı imkânları olan üniversite hastaneleri olması ince bir detaydır.  Şişli Zigoma İmplant bu donanıma ve bu özelliklere sahiptir.

Zigoma İmplant Dişlerin Bakımı

İmplant dişler çürümese de bakımının özenli yapılması gereklidir. Zira dokuların zarar görme olasılıkları vardır. Diş eti ve kemik dokularındaki bu zarar görmek iyi temizlenmeme sonrası oluşur. Aksi takdirde implant kayıpları söz konusudur.

Zigoma İmplant tekniği, mesela kontrol altında olmayan diyabetli bir hasta için cerrahi işlem olduğundan uygun  değildir. Yaşanabilecek kanama riski vardır. Bu tür işlemler kesinlikle takip edilmesi gereken işlemlerdir. Problemlerle karşı karşıya kalmamak için hastaların kontrolünün yapılması önem taşır. Herhangi bir rahatsızlık durumunda mutlaka gösterilmelidir. Problem büyümeden gerekli tedavisi yapılmalıdır. Şişli Zigoma İmplant hekimleri ile irtibat sağlandığında ayrıntılı bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?