Şişli Zirkonyum Kaplama

şişli zirkon

Şişli Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum diş kaplama metal destekli bir kaplama yöntemi değildir. Metal destekli kaplamalar uzun bir süre kayı ya da bir kısmı eksik olan dişler için kullanılmıştır. Bu kaplama yönteminde dişin büyük bir bölümü beyaz ve normal diş renginde görünse de diş kökünde metal bir parça yer alır. Bu parçanın rengi de dişin rengini etkileyebilir. İlk bakışta fark edilmese bile dikkatli bakmanız durumunda hemen fark edilir. Zirkonyum kaplamalar bu sorunu çözmek için geliştirilmiş porselen diş malzemeleridir. Tamamen beyaz renkli olduğu için dişin doğal görünümüne çok daha uygundur.

Zirkonyum Diş Renkleri

Eksik bir diş ağzınızda pek çok sorun yaratır. Bazen dişin tamamı kaybedilmese bile bir kısmının yok olması tamamının yenilenmesini gerektirebilir. Eksik dişler ağızda pek çok soruna yol açar. Bu eksikliği gidermek için kullanılabilecek yöntemlerden birisi zirkonyum kaplama yöntemidir. Rengi de tamamen diş rengine uygun olarak ayarlanabilir. Daha çok beyaz bir renk kullanılsa bile genel olarak diğer dişlere uyum sağlayacak ve ağızda doğal bir görünüm yaratacak bir renk sağlanabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü

Bütün porselen kaplama yöntemlerinde maksimum on yıl ve ortalama beş ya da yedi yıldır. Ama dişlerinize iyi bakarsanız bu süreyi daha da uzatabilirsiniz. Ağız sağlığınıza dikkat ederseniz uzun yıllar zirkonyum diş kaplamalarını kullanabilirsiniz. Üstelik zirkonyumla kaplanmış bir diş sigara ve diğer maddelerin yol açacağı sararma ve renk değişimlerinden de etkilenmez. Bu tarz lekelenme olasılığını düşürür. Ağızda herhangi bir rahatsızlığa ya da kokuya neden olmaz. Çiğneme sırasında herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ya da yenilenlerin tadı kaplamalar yüzünden değişmez.

Zirkonyum Diş Yapımı

Şişli Zirkonyum kaplama yapımından önce dişlerdeki sorunlar ve eksikler belirlenir. Bunun için diş hekiminiz ayrıntılı bir muayene yapar. Daha sonra eksik olan ve kaplama yapılacak bölgenin ölçüsü alınır ve yeni kaplamalarınız özel olarak hazırlanır. Dişler hazırlandıktan sonra hastaya uygulanır.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları

Zirkonyum dişin ışık geçirgenliği diğer kaplama malzemelerinden daha yüksektir. Bu yüzden dişlerde koyu bir rengin yansıması gibi bir soruna yol açmaz. Dişlerde bir süre sonra oluşabilecek olan mat ve koyu renkli görüntü meydana gelmez. Dişleriniz doğal rengine çok daha yakın görünür. Çok sağlıklı ve estetik bir yöntemdir. Zirkonyum kaplamanın bir diğer avantajı ise diş eti sağlığınız açısından önemlidir. Bu malzeme diş eti ile çok daha uyumludur. Bu yüzden diş etlerinizde herhangi bir sorun yaşanması mümkün değildir. Şişli zirkonyum hizmet içeriği kurumsal ve yasal olarak size sunulur.

Zirkonyum Diş Kaplama Özellikleri

Zirkonyum diş sıcak, soğuk ya da darbeye karşı dayanıklıdır. Metal alerjisi olan kişilere herhangi bir zararı yoktur. Taşıdığı yüksek ışık geçirgenliği sayesinde dişlerin doğal ve sağlıklı görünmesini sağlar. Zirkonyumla kaplanan dişler sıcak ya da soğuğa karşı hassasiyet taşımaz. Çok daha sağlam ve estetik bir uygulamadır. Çok doğal göründüğü için ön dişler için uygun görülen bir tedavi yöntemidir. Herhangi bir lekelenme olasılığı olmadığı için çok uzun yıllar rahat bir şekilde kullanılabilir.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum diş fiyatları konusunu belirleyen farklı durumlar bulunuyor. Dişlerdeki eksiklik ve yapılacak olan kaplamanın ölçüsü fiyatın belirlenmesinde önemli bir yer tutuyor. Bu yüzden fiyatlar konusunda dişlerin durumu bilinmeden bir belirleme yapılamaz. Hasta eksik ya da kurulu olan dişler konusundaki şikâyetlerini doktora anlatır. Daha sonra doktor bu eksikliklere göre ve yapılacak olan kaplamaya göre bir fiyat verilir. Bu yüzden güncel zirkonyum fiyatları konusunda doktor ile görüşebilir ve ancak o zaman kesin bir fiyat almak mümkün olur.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?