Sultanbeyli Zirkonyum Kaplama

Sultanbeyli Zirkonyum Diş Kaplama

Sultanbeyli zirkonyum diş kaplama diş sağlığı açısından önemli kaplama türüdür ve genelde porselen diş kaplama yerine kullanılır. Zirkonyum diş kaplamasının porselen diş kaplamasından en büyük farkı renginin beyaz olmasıdır. Çünkü porselen diş kaplaması hafif gri rengine yakındır. Diş kaplamaları iki farklı türde yapılır. Bunlar metal destekli ve metal desteksiz gruplardır. Zirkonyum diş kaplaması ise metal desteksiz grubuna aittir. Zirkonyum diş kaplama aslında bir çeşit beyazlatma yöntemidir. Klasik diş beyazlatma yöntemlerinden verim alamayan hastalar zirkonyum kaplatma yaparak dişlerini beyazlatıyorlar.

Zirkonyum kaplama bir çeşit estetik yöntemidir. Özellikle çarpık duran dişlerde, sürekli yerinden çıkan dolgularda ve kırık dişlerde köprü görevi görerek dişleri daha estetik görünüme kavuşturuyor. Zirkonyum kaplama yaptırarak daha düzgün dişlere sahip olunduğu gibi gülerken etrafa bembeyaz dişler de saçılıyor. Özellikle klasik diş kaplamaları fayda etmiyorsa zirkonyum kaplama %100 etkisini gösteriyor. Zirkonyum diş kaplamasından sonra yemeklerden daha iyi tat alınır ve bu kaplama türü kesinlikle ağız kokusuna sebep olmaz. Zirkonyum kaplama diş etlerinde bulunan hassasiyeti de giderir.

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları

  • Mat görünüme sahiptir böylece çok doğal bir görüntü oluşturur.
  • Sultanbeyli zirkonyum kaplama uygulamasında kullanılan malzemeler diş dokusu ile uyumludur. Kolay bir şekilde damağa uyum sağlar.
    Sultanbeyli zirkonyum uygulaması
    Zirkonyum Kaplama Uygulaması
  • Sonradan renk değişikliği görülmez çünkü metal destekli değildir.
  • Zirkonyum diş kaplaması ile damaklarda çekilme olmaz.
  • Zirkonyum diş kaplamasını metale alerjisi olan hastalar da yaptırabilir.
  • Ağızda tat kaybına ve kötü kokuya sebep olmaz ve dişlerdeki hassasiyetin önüne geçer.

Zirkonyum Diş Kaplamasının Bakımı

Sultanbeyli zirkonyum uygulaması bakımı çok kolay olan bir uygulamadır. En basit şekilde günde 2 kez dişleri fırçalayarak zirkonyum kaplamanın bakımı yapılabilir. Eğer zirkonyum kaplama metal destekli olsaydı bakımı biraz daha güç olurdu fakat metal desteksiz olduğu için ekstra bir bakım gerektirmez. Zirkonyum diş kaplaması yaptırdıktan sonra her ihtimale karşı 6 ayda bir kontrole gidilmelidir. Kontrolde dişlerin ne durumda olduğu kontrol edilir ve bir sıkıntı varsa tedavi uygulanır.

Zirkonyum diş kaplama kontrollerinde eğer kaplama işlemi esnasında kullanılan yapışkan maddeler çıktıysa yeniden yapışkan kullanılır. Zirkonyum diş kaplaması yapıldıktan sonra düzenli olarak kontroller sağlanırsa ve düzenli olarak dişler fırçalanırsa hiçbir sıkıntı çıkmadan bu kaplama uzun ömürlü olarak kullanılabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nerede Uygulanır?

Zirkonyum diş kaplama işlemi pek çok diş hastanesinde ve estetik merkezlerinde uygulanmaktadır. Ancak devlet hastanelerinin pek çoğu bu tedaviyi uygulamıyor. Eğer zirkonyum diş kaplaması yaptırmak istiyorsanız Sultanbeyli’de bulunan diş kaplama merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Burada güvenle dişlerinizi kaplatabilirsiniz. Sultanbeyli zirkonyum fiyat hakkında görüşmek için de hastanemizi ziyaret edebilirsiniz. Piyasanın çok altında ancak çok daha kaliteli hizmet verdiğimizi de bu sayede görebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için hastanemizi arayabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?