Sultangazi Zirkonyum Kaplama

Sultangazi Zirkonyum Kaplama

Sultangazi zirkonyum kaplama bir çeşit metal desteksiz diş kaplama türüdür. Her ne kadar diş kaplama denince akla ilk olarak porselen diş kaplama gelse de zirkonyum diş kaplama getirmiş olduğu avantajlar sayesinde zirkonyum diş kaplamasının önüne geçmiştir. Zirkonyum diş kaplaması çok iyi bir diş estetik yöntemi olduğu için dişlerinin bembeyaz olmasını isteyen hastalar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Zirkonyum aslında beyaz renkli bir maddedir. Ancak diş yapımı esnasında seramik halinde kullanıldığı için bembeyaz görünmektedir. Zirkonyum diş kaplaması sahip olduğu mat görünüm sayesinde dişlerin doğal görünmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda ışığı da geçirmediği için gerçek diş gibi görünmektedir. Estetik görünüme özen gösteren kişiler bu kaplamayı yaptırarak dişlerinin daha beyaz görünmesini sağlar.

Zirkonyum Diş Uygulamasının Avantajları

Sultangazi Zirkonyum Kaplama
Zirkonyum Kaplama

Sultangazi zirkonyum kaplama hiçbir şekilde riskli değildir. Metal desteksiz bir tedavi yöntemi olduğu için kişide alerjik reaksiyona ya da herhangi bir rahatsızlığa sebep olmuyor. Metal destekli diş kaplamlarında dişlere uyum açısından zorluk çekildiği için sonradan hasta bazı sorunlarla karşılaşıyor. Zirkonyum diş kaplamasında ise takıldığı günden sonra bir problem görülmüyor.

Sultangazi zirkonyum ısıya dayanıklı olduğu için kişi operasyon sonrasında istediği her şeyi yiyip içebilir. Hiçbir şekilde hassasiyet yaşanmaz ve dişlerde kamaşma gerçekleşmez. Sigara kullanan hastalar da rahatlıkla zirkonyum kullanabiliyor çünkü bu kaplama türünde sigaradan sebep sararma meydana gelmiyor. Fakat metal destekli dişlerde sigara ve alkol kullanımında dişlerde sararma ve hassasiyet gerçekleşiyor.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Sultangazi zirkonyum fiyat hastanın yaptıracağı zirkonyum kaplamasına göre farklılık gösterir. Bununla birlikte hastane kalitesi ve konumu da fiyatlarda etkilidir. Ancak zirkonyum diş kaplamasını Sultangazi ’de bulunan firmamızda yaptırırsanız çok uygun fiyatlara bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Fiyatlarımız ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizi ziyaret edebilir ya da irtibat numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

İmplant sanatı diş kliniğimiz Mecidiyeköy merkez kliniğimizden, İstanbul, Türkiye ve dünyanın pek çok ülkesinden ağırladığı hastalara uzman hekim kadromuz ile hizmet vermektedir. Sizde bizimle iletişime geçerek daha sağlıklı dişlerinize kavuşabilirsiniz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?