Tuzla İmplant Tedavisi

tuzla implant

Günümüzün modern diş teknikleri ve teknolojileri ile, diş implantları eksik dişleri değiştirmek ve gülümsemenizi hem güzelliğe hem de işlevselliğe geri getirmek için en iyi seçimdir.

Şişli bölgesinde kurulan İmplant Sanatı kliniğimizde kendi alanlarında uzmanlaşmış hekim kadrosuyla hizmet vermekteyiz. Tuzla’da yaşayan hastalarımıza en güncel bilgilerle tedavilerimizi yenilerek implant uygulaması yapmaktayız.

Diş İmplantları, eksik olan dişlerin yerine, çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Tuzla implant uygulaması küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilir.

Dental İmplantlar kemiğinize takılan ve dişlerin kökleri gibi hareket eden titanyum direklerdir. Yemek yememize, konuşmamıza, gülümsememize ve güvenle yaşamamıza izin veriyorlar. Ek olarak, Tuzla implant tedavisi kemik yapınızı korumanıza yardımcı olur ve yaşamınız boyunca daha genç bir görünüm elde etmenizi sağlar. Doğal dişlerinizi daha yakından temsil ederl ve sadece eksik dişler için en iyi çözümdürler.

Doğal bir dişi kaybettiğiniz anda kemik kaybı başlar. Bir diş kaybını izleyen ilk yılda, çene kemiğiniz neredeyse bir çeyreğin geri çekilebilir. Dişlerinize ve yüz kemiklerinize destek olmadan yüzünüz erken yaşlanmış gibi görünmeye başlar. Tuzla implant yapılan diş protezi kemik kaybını önlemeye yardımcı olur ve daha genç bir görünüm elde etmenizi sağlar.

İmplantların Sağlığa Faydaları Nelerdir?

İmplante edilen dişler, protezler gibi çıkarılabilir olmak yerine, ağızda sabit olduğundan, doğal dişlerin rahatlığına ve işlevine geri dönmelerini sağlar. Artan çiğneme kabiliyeti, genel sağlık ve refahınıza katkıda bulunan daha besleyici yiyeceklerin tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Tuzla implant uygulaması gelecekteki diş problemlerini, özellikle çenedeki eksik dişlerle ilgili kademeli kemik kaybını önlemeye yardımcı olabilir.

İmplant Tedavisinin Yaşam Kalitesine Faydaları Nelerdir?

Beslenmenize faydalı olmasının yanı sıra, belirli gıdaları yemekten sınırlandırılmayacak olmanız, kesinlikle ruh halinizi arttıracak!
Doğal dişlere sahip olan kişilerle aynı yiyeceklerin tadını çıkarabileceksiniz.
Yeni implantlarınız, çenelerinizin doğru şekilde hizalanacağı, yüzünüze daha dengeli ve daha genç bir görünüm kazandıracağı anlamına gelir.

İmplant Uygulaması Pahalı Bir Tedavi Yöntemi Midir?

Hastanın ağız ve diş durumuna, kaç tane implantın uygulanacağı ve hastanın çene kemiğinin yeterli olup olmayacağı gibi durumlar implant fiyatı için değişiklik gösterebilir. Unutulmamalıdır ki Tuzla implant uygulaması gülümsemenizin uzun vadede sağlığına yapılan yatırımdır.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?